Ljudi zla , laži...

Ne mogu da upišem komentar na temu koja je napisana od strane nika &crossoverprint ,
ili sam ja nešto uradila sa svojim podešavanjem ili autor ne želi komentare...

Zato ću napisati kao poseban blog moje mišljenje o istoj temi. Mislim da manje više svako od nas ima iskustvo takve vrste

Telesnu obogaljenost lako nam je uočiti. Kada bi smo imali sposobnost uočavanja emotivne, duševne ili duhovne obogaljenosti, videli bismo da živimo u svetu gde je ona češće pravilo nego izuzetak.U borbi između dobra i zla, privid je da zlo pobeđuje. Privid je u tome što nismo spremni odreći se zadovoljenja svoje želje-strasti i svesno ulazimo u trpnju, prihvatanje igre–zla bez granica. Vera da dobro na kraju pobeđuje i da dobrota može pobediti je preduslov za pobedu, kao i spremnost da ne možemo popraviti zlo i živeti sa njim. Dobrota gubi samo kada uzima oružje sa kojom je naoružano zlo a kojeg se grozi. To je : laž, bezosećajnost, mržnja, zloba, zavist... .
Empatija prema ljudima zla je shvatiti tragediju bića ne spospobnog da voli.Upravo je poraz zlih polje ljubavi. Zlo jedino može biti pobeđeno ljubavlju. Ista pobeda je višestruka. Onoga koji daje ljubav i pobeđeni koji porazom dotaiče ljubav i šansa da je okusi. Nikada neće priznati. Okorelost odsustvo savesti, nejasna glad koju zadovoljavaju zadajući drugima bol, prepoznavajući se da postoje ogledajući se u patnji bolu, poniženju... a za njih nije to kraj, moraju kao Sizif da ponovo iznalaze nove žrtve, nove boli, dok ne sretnu biće ljubavi .Tada se sa semenom u svom crnom srcu mogu dotaći ljubavi koja je zasejana...a kada će proklijati u njima i da li će doneti plodove...to sam Bog zna...
 
Nisam znao da mi je zatvoren blog za komentare otvorio sam ga odmah. Slazem se sa tobom u potpunosti, medjutim ima nesto sto ne znas. Koliko god ljubavi davala ona je uvek na probi i uvek je ta proba jos vece razocarenje dok ne posustanes i predas se zlu. Jedini nacin je ljubav koja se bori iskrenoscu i snagom moralne cistoce, ne odricuci se ni snage koja je obicno glavno oruzje zla, ali u pravim rukama je oruzje dobra.Hvala na razumevanju i nastavi tako da razmisljas.
 
jednostavno treba pokusati shvaatiti da postoje razni ljudi na ovom svetu.da se veliki broj njih pretvara...i sto pre to shvatis tim bolje za tebe..manje cesbiti razocarana i povredjena..:ok: lep tekst..nastavi da pises...
 
Obzirom da je ljubav dragoceni dar sama po sebi, ...
ovo sa rezervom i kritički posmatraj...
po meni treba se udaljiti, takvu osobu traba napustiti kao presušeni izvor.
Niko ne ide na presušeni izvor, nema šta tamo da traži, nema šta da dobije...

. Ljubav je tvoja, sposobnost i najveći dar tebi...ali pustiti da ljubav titra tarje...
 

Back
Top