Kupio bih parce meseca

3444.th.gif





Zelim da kupim jedno malo parce meseca . Jedan komadic, velicine zrna graska jer mi treba samo malo mesta da mogu da sanjam lepe snove i da ih saljem tamo gde je osmeh nestao.

Znam sta cu da prodam...ukradeni deo zivota i izgubljeno dostojanstvo...evo odmah ga stavljam ne eBay.
Nadam se da ce licitacija uspeti jer ima mnogo kolekcinara i trgovaca ljudskim zivotima,pocetna cena jedan dinar....

"Posle loseg mora doci dobro,
jer nikad nam nista gore
nije bilo iza najgoreg."
MA
 
"U mastu sam se sasvim zagnjurio
i odjednom sam strasno pojurio,
pravo sa ove stare planete,
negde ka zvezdama poput rakete"

...i odoh da kupim svoje parce Meseca!

Ps.Rezervisi jedno i za mene,mislim da cemo biti savrseni komsiluk..
Cena nije bitna,vazno je kome cemo pozeleti "dobro jutro",svakog novog dana kad krocimo izvan svog doma..zar ne,Tigre?
 
Pa da se pridruzim snovima ...jer sanjara nikad dosta ;)

Leteti na Mesec je nekada bila metafora za potpuno nemoguć događaj, za san čudaka i ludaka na Zemljinoj površini - pa se onda odletelo. I nečiji san je postao nečija stvarnost.
Dobra metafora, čini mi se.

Ovih dana srećem i viđam jedan broj ljudi koji se ne usuđuju da sanjaju, srećem neke druge koji bi da zabrane da se sanja, srećem i neke koji kao da se stide da sanjaju, a srećem najviše onih s kojima se prepoznam - sanjaju ljudi svoju realnost i dobro im ide.
Dobri su ti sanjari realnosti, čini mi se.

I izgleda mi da je prilično dobro podsetiti se priče o ljudima i Mesecu kad god nam se učini da su naši snovi - baš snovi, sanjarenja, snatrenja i snoviđenja i da nam se nikada neće dogoditi u stvarnosti. Mesec je uvek tu, besplatan je pogled pri vedroj noći na taj čudesni simbol ljudskog sna koji je postao realnost.
Dobre su te prilike za besplatan pogled,cini mi se.
Kažu da je pristojno imati samo jedan veliki san, ali ja imam - dva. Jedan za sve nas i jedan za mene.
I uradiću sve što treba da se ostvare - oba.

Laku noc....i snivajte snove,i one sklopljenih ociju i one za koje biste rado da su java.Da nije snova,niceg ne bi bilo,....ako ih jako i jasno odsanjate....mozda i postanu stvarnost.Ja cu moje odsanjati.....jednom
Nadam se da ih vec sanjamo na *kupljenom* parcetu Meseca.....zajedno :)
Divan tekst obojen emocijama sanjara....volim sanjare El Tigre :ok:
 
Mnoge teske godine su obelezile nase zivote,dovoljno da svako pozeli to parce Meseca na kojem bi da sanja drugaciji lepsi zivot dostojan coveka...Lepo si ovo napisao,zvuci tako romanticno,i ja bi ti se rado pridruzila na tom parcetu Meseca....Ali mozda je od toga lepse imati nekog sa kim mozes i vredi sanjati snove udvoje....Onda su i na Zemlji ti snovi lepi,ne moras da putujes tako daleko.....
 

Back
Top