PRINCEZA I ZABA (savremena bajka)

Nekada davno...
U nekom dalekom carstvu zivela je jedna princeza,lepa,pametna,samopouzdana i nezavisna.
Jednoga dana,sedeci na cvetnoj poljani pored bistre bare,pazljivo je iscitavala pitanja svojih podanika o ekologiji.
Tada je,neocekivano i nenajavljeno,imala susret sa zabom-stanovnikom nezagadjene vode,koja joj je nonsalantno i samopuzdano skocila u krilo,rekavsi:
"Elegantna Damo,da ti se predstavim..Ja sam jedan lep,naocit,privlacan princ,ali sam imao zlu srecu (da li je to karma?)da me zla vestica zacara i pretvori u ovako nakazni oblik.Medjutim,samo jedan tvoj poljubac bice dovoljan da me preobrati u vec pomenutog princa,sto odgovorno tvrdim da jesam.
Znam da cu ti se dopasti,jer su se mnoge dame otimale o mene,znam da ces se zaljubiti.I onda cemo se,draga moja,vencati i ziveti u tvom zamku.Moja majka ce ziveti sa nama,a ti ces preuzeti njene poslove-praces moju odecu,peglaces,kuvaces,cistiti ovaj prelepi zamak..naravno,radjaces moju decu i znam,o draga moja,da ces mi biti na tome zahvalna i da ces biti veoma srecna..Pa,sta kazes,lepotice od princeze"?
U tom momentu pametna princeza nije rekla nista,ali te noci,dok je u okrugloj dvorani ogromnog zamka raskosno vecerala lagano przene zablje batake,zacinjene belim vinom u krem umaku od belog luka,zaverenicki se nasmesila i zlocesto pomislila:
"Pa,ne bih bas rekla,prince moj.."

Ps.Da li su nas,nekadasnje devojcice,drugacijom verzijom bajke iz detinjstva,ipak za*ebali sa onim idiotom na belom konju?Mozda smo zato ovakve kakve smo u odnosu na "princeve"..a mogle smo,mozda,i vise..i bolje..
Zato verujem psiholozima kada kazu da za sve nase probleme u zivotu,resenje treba traziti u nerazjasnjenim situacijama u detinjstvu.. u tom maglovitom vremenu su koreni svih nasih neodlucnosti,strahova i prihvatanja nametnutih nam polnih uloga...Verujem u to i licno.,he,he,he..
A vi,drage moje?
 
Treba ovog zapca samo poljubiti
Frogkissw1.gif
 

Back
Top