Dok srcem prvu jutarnju kafu...

Dok srčem prvu jutarnju kafu ...

Srk ...
Prodjoše i ovi lokalni izbori...Mnogi ne mogu da se slože oko toga ko je na njima pobedio...Lično mislim da je pobedio razum...Samo 30 % izašlih pokazuje da raste broj onih birača ( koje neki analitičari nazivaju...ne motivisanima i ne zainteresovanima ) koji misle svojom glavom...To je jedan ohrabrujući podatak,moraću i ja pod hitno da se opametim...
Srk ...
Onda dalje primećujem, da su pojedine stranke opravdale svoje ime, tj. kakvo im je ime tako su i prošli...bar ovi u Zemunu...( ZEZ...Za evropski Zemun )...a sa kim su u koaliciji na republičkom nivou...dobro su i prošli...jedino još ne znamo da li su i izbori konačno prošli, ili će se opet ponoviti ....
Srk...
Čitam onda dalje, da se...( baš kako je g. Tadić i najavio )...borba protiv korupcije zahuktava...Što se toga tiče, ja sam nepopravljivi optimista...Očekujem da ću videti prve rezultate te borbe pre nego što državni vrh ode na more...ili u najgorem slučaj...bar pre nego što ja odem....u penziju...
Srk ...
Nekada smo imali samo jednu Prekobrojnu ( Milenu Dravić ), a sada čitam da čak 27 981 činovnik radi u državnoj administraciji, i da su tu mnogi prekobrojni, tj. višak...Tek sad shvatam u kolikoj sam zabludi živeo...ja sam uvek mislio da od viška glava ne boli...
Srk ...
Poslednjih dana digla se Vika oko skeleta mamutice koji je pronadjen u blizini arheološkog parka Viminacijum...Čitam kako je pomenuti lokalitet ovih dana posetio i g. Djelić...i tom prilikom obećao da će država i on lično svojim autoritetom pomoći i naći mesto gde da joj smesti...kosti...
Srk...
Benzin će od sutra poskupeti na 100 dinara po litru...Konačno i jedna lepa vest...za sve one koji voze biciklo...Šteta, ( ako već nemamo švedski ) a ono bar kineski standard...pa da kao društvo vidimo neke koristi od toga...
Srk ...
Čitam onda dalje...Nekada se Kleo u Zvezdu...a sad je prešao u Partizan...
Srk ...
Sve u svemu...dolaze nam lepši dani...Kažu da se u narednom periodu temperatura neće spuštati ispod 30 podeoka...
Srk ...

U Beogradu 09.06.2009 god...
 

Back
Top