Viza

Viza...Mislim da ću ove godine preskočiti letovanje van Srbije...Dunav će mi biti odmor,što i nije tako loše.Zaista nemam snage za borbu sa pasošima,vizama i sličnim stvarima...
Ako jednoga dana konačno budem mogao da idem kad i gde hoću,biće to druga stvar...Ovako...
Imao sam tu sreću ili nesreću,kako god, da sam išao sa pasošem gde sam želeo, bez viza, maltretiranja...
To je bila prava stvar, lepa vremena...Sada tako putuju ti isti Rumuni, Bugari...a mi smo svrstani u zaštićenu vrstu divljih zveri, koje će moći da putuju, ali jednoga dana, kad se steknu uslovi za to !!!
Na kraju, i tom sistemu smo potrebni mi više nego oni nama. Ne zbog toga što nas vole ili su nas željni, već zbog novca koji ćemo ostavljati kod njih...Verujem da je to jedna bitna stavka u njihovoj odluci da nas jednom prime,kao...
Kako god bilo, ovog leta će moja lova ostati u Srbiji, što i nije tako loše. A i moj Dunav ipak vredi...i ne kajem se zbog toga.
A ti, draga moja, slobodno obiđi Evropu, i donesi mi neki suvenir sa putovanja, i ja ću biti srećan...
 

Back
Top