moja baba

...moj je deda voleo da obuče dokolenice,veže maramu oko glave i gleda „Cigani lete u nebo”.
Misliš da je neko smeo da zucne za vreme filma?
Jedino je bilo dozvoljeno da se kaže „Pira mange romale, pira mange čavale”,na šta bi on samo podigao štap malo od poda, pa ga opet tupnuo dole.

Inače, guma na štapu je morala redovno da se menja svaka dva meseca.
Štap je obrni okreni,neophodna stvar.
Ne znam kada je tačno došao taj dan i KO je bio taj što je rekao „e,od danas štapovi IŠ iz mode!” ali tom čoveku ja sigurno ne bih digao spomenik.

U stvari, ja dedu nikad nisam ni imao, ali kad god me stegnu krsta volim da izmislim neku tradiciju tako što ću da je potpomognem lažima a hodanje štapom.
I to je ok.
To mi je na babu..
Baba je lagala ko đavo..
 
ja sam imala babu dedu, i opet babu i dedu,pa onda prabaku i pradedu i opet prabaku i pradedu,sada imam samo dve bake i jednu prabaku, itako..
 
ima..o,da..ima ih mnogo...najzanimljivije su mi price tj narodne umotvorine koje prababaka svaki dan izvlaci iz rukava...cak i ako se ne seca sta je doruckovala...do skoro je bila citava kuca u kojoj je odrasla..volela sam tu kucu...u njoj dugo nije ziveo niko,ali je postojala,prosto je cuvala deo nasih zivota...srusena je...secam se i pradeke koji je obozavao da mu citam price o indijancima i kaubojima...i koji je ,cini mi se bas kao i sve deke,voleo da popije,pa je kada isprazni flasu u nju sipao vodu, da prabaka ne primeti...
i stap..da imao je prelep stap koji sam ja ksnije koristila u pozoristu i ne mogu sebi da oprostim sto sam ga izgubila..zaboravila negde tamo..mozda ga neki deka i sada koristi bez obzira sto je neko reka stapovima da brisu iz mode....
 

Back
Top