Pisanje mi ne ide veceras...

Resih nesto da pisem blog veceras.. Kao ' nisam odavno' pa bi trebalo.. Ali potpuno sam prazna i spazih jednu cudnu tendenciju kod sebe . Uvek kad mi je tesko - pisem. Papir trpi sve . Ili kad me razdire onaj tupi muk i krik bez glasa .. Koji ne ume da se opise.. Ali se oseca, oseca.. I zivi.
Ustanes. Skuvas kafu. Nadas se da je prosao. Ali ne - jos je tu. Odoh na posao. Radis, dodjes kuci. I nadas se da je prosao - ali nije. I tako se srodis sa njim. Osecaj koje cepa dusu na atome. Tope se kosti od jacine gorcine, tuge i besa sto si tuzan. Ali taj mali ljigavi crvic sumnje je nestao. Nema ga. Otklonjen je .. Sada zivim sa osmehom. Ne 'izvesnim', laznim, nacrtanim na moje lice.. Taj sam prerasla.. Vec sa onim pravim.. Onim sto imaju deca kada im kupis sladoled .. Kada sijaju oci..
A sve tako nenadano.. Samo je usetao on u moje misli, onda u planove i ja prestah da mudrujem.. Samo osecam i volim..
A blog ceka neku sledecu patnju i inspiraciju u istoj.. Da se raspisem ko sto umem...
 
hehe..isti sam takav, pišem jedino kad mi je loše..dobro je to..da u jednom potpunom sivilu čovjek bar ima inspiraciju..kod umjetnika to postane jedno perverzno stanje- oni su odreda (bar oni kvalitetni) mazohisti, koji se namjerno pate da bi imali inspiraciju i da bi radili kvalitetno..to su ukapirali i monasi i svi religiozni tipovi, koji se namjerno tjelesno i duhovno kazhnjavaju, samo da bi bili bliže Bogu..
 
Da papir trpi sve-mnoga velika dela su nastala iz takvog i takvih stanja duse i kad se nakon nekog vremena sjetite i procitate to sto ste pisali sjecanja se vrate emocije ozive jer se pisalo dusom ...da ...uzivaj i nek te taj osmeh i sjaj u ocima prati dugo...
 
"O sati sumnje,sati bola
ko stvara taj vas kleti neće
jer radosti su male svijeće
a iz vas raste aureola
Slabasnu djecu radost radja
i njezin porod brzo gine
a pjesme rasplamsane bolom
gore ko svjetla za daljine"
Neka ovi moji omiljeni stihovi (Cesaric) budu komentar na ovaj blog...
 

Back
Top