Drugi Hulio - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

hakim bej

Drugi Hulio

Oceni ovaj blog
Nakon nekoliko casica sa prijateljima u baru, Hulio pomisli kako ce da ostane jos malo, pa se javi kuci, ali mu ne odgovori zena, nego on sam, sanjivim glasom. Zbunjen, spusti slusalicu.
I lezi u krevetu, spava pored svoje zene, i pije sa prijateljima u baru. To ne moze. Nije moguce. Opet pozove i odgovori sam sebi:
-Izvolite.
-Je li to Hulio?
-Da, izvolite.
-Sta radite tu? Ja sam Hulio i vi se nalazite u mom krevetu.
Hulio se oduze. Covek sa njegovim glasom zove ga u njegov dom i kaze mu da on nije on vec neko drugi. A nisu najgori ni zvonjava ni boja glasa, nego jasno predosecanje da je to istina.
Prestravljeni, obojica spustaju slusalicu i ne znaju sta da cine. Hulio u baru i Hulio u svom krevetu. Zatim se Hulio malo priberei, premda ne bas samouveren, sa odlucnoscu ponovo telefonira.
-Sta cemo da radimo?
-Ne znam. Sta ti mislis?
-Dolazim. Sidji, naci cemo se na uglu.
Kada je Hulio stigao do zgrade, Hulio ga je vec cekao. Pazljivo su se zagledali. Nervozni. Uzasno je zato sto je jedan original a drugi kopija. Treba raspoznati koji od njih nije pravi. Vazduh zaudara na zivot ili smrt. Ti ili ja. Ali Hulio hoce da rastera taj tako ocigledni antagonizam, pa, prijateljskim gestom prema samome sebi, pruzi ruku, ali se ruke, priblizivsi se jedna drugoj odbijaju. Ne mogu da se dodirnu. U tisini, gledaju se u oci.
-Ima samo jedno objasnjenje.
-Da, znam i ja.
-Bolje da se razidjemo.
-Steta. Hteo bih vise da saznam o sebi. Da razgovaram s tobom.
-I ja isto. A ako...?
-Bolje je ne rizikovati. Zbogom.
I svaki odlazi svojim putem. Jedan u svoj krevet, Drugi u bar. Legavsi u krevet pored svoje supruge, Hulio zudi da je onaj drugi. Slobodan i neozenjen. Bez obaveza u zivotu. Sreca. Usavsi u bar, Hulio zatrazi pice i misli na svoju zenu, cezne za svojim domom, sa svom ljubavlju, nezadovoljstvom, srecom, poslusnoscu. Mahnito zeli da je onaj drugi.
P. Gutieres. Kuba, 1997

Pošalji "Drugi Hulio" na Facebook Pošalji "Drugi Hulio" na Google Pošalji "Drugi Hulio" na My Yahoo! Pošalji "Drugi Hulio" na Live Pošalji "Drugi Hulio" na MySpace Pošalji "Drugi Hulio" na Twitter Pošalji "Drugi Hulio" na Digg Pošalji "Drugi Hulio" na del.icio.us

Ažurirano 20.10.2017. u 16:11, autor: hakim bej

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Almsivi (avatar)
    Uglavnom ljudi zele da budu nesto drugo, jer stvari kako dolaze,
    tako i dosade, i opet odlaze.

Al meditacijom i paznjom je moguce uvek biti srecan uz odredjenu
    stvar. Ja sam sa muzikom to primetio, kada jednom slusas, a lepa
    je muzika, onda ako se usmeri dovoljna paznja, ta muzika zauvek
    moze ostati tako lepa kao sto je i bila jednom. Poz
  2. Sentinel wolf (avatar)
    Зашто се људи плаше самоће?
    -Плаше се суочавања са самим собом...
  3. velika sestra 36 (avatar)
    Зашто се људи плаше самоће?
    -Плаше се суочавања са самим собом...

Nemaju samopouzdanja...
  4. луталица (avatar)
    Занимљив текст.Човек увек хоће да буде нешто што није, иако му на том тренутном месту уопште није лоше.Људи су радознали и то нас је одржало и дала нам превласт на овом свету...