Alisa u procepu...

Tog jutra Alisa se probudila sa gorcinom u ustima. Dobro prepoznatljiv osecaj.. Ni kafa nije pomogla. Refleksija misli i secanje na prethodno vece.. Razbacane stvari svuda oko nje. Haljina koja prica svoju pricu .. Carobne cipelice koje nemaju sjaj prethodne veceri , i one spavaju.
Opet neko se pojavio ko ume da neutralise njene osecaje. Hoce opet da je povuku u Zemlju iza ogledala, ili ne? Milion pitanja. Cak i Kraljici od srca je srce sislo u pete kad ga videla.. Gospodja Kornjaca ju je upozoravala da postoji mogucnost da je ponovo pogodi loptica - jez.. Kao onog dana kada je jos kao mala pala kroz rupu u Vrt.
Rekli su joj da je greh graditi srecu na tudjoj nesreci.. Ne vredi... Radoznalost je ubila macku.. Mozda ce i nju..
I sada ga ima.. U zivotu , u saci, u ljubavi.. pored sebe.. Ali vise nije sigurna da li ga zeli.. Da li je to - to?
Kada je imala pravo na svoj Vrt i eksperimentu u njemu, on je bio oslonac, podrska.. Na jedan uvrnut nacin.. Bio je neobican, tudj..
Sada je samo dosadan..
I tako prokleto njen.. Alisi su potrebna uzbudjenja, noviteti. Da je Kraljica od srca poklapa vojskom karti.. Da se smeje sa sestrom dok joj cita bajku..
Kazu da je jutro pametnije od veceri.. Njoj ce vece pokazati sustinu.. nada se...
 
Slucajno zavirih ovdje i cudim se...
Nevjerovatno puno recenica koje ja svakodnevno upotrebljavam.
I "Alisa" mi je drugo ime, tj. dio imena odavno i na jednom drugom mjestu i u rl... ;)
Ne znam da li sam suvise subjektivna, savrsena prica...ili je savrseno razumijem, osjecam? Mozda, oboje.
 

Back
Top