Od–li–čno!

Reći da je oduševljen bilo bi nedovoljno. Tom je na pitanje: ''Kako si?'' obično odgovarao: ''Od–li–čno!'' Njegov pozitivni pristup uticao je na sve u kancelariji. Čak i u danima kad mi se nije išlo na posao, osećala sam se bolje nakon što bih čula Tomovo: ''Od–li–čno!'' Nisam sigurna da li sam se tada ''od–li–čno'' osećala, ali Tom se uvek tako osećao.
Pozitivan pristup uvek snažno utiče na to kako se osećamo, fizički i emocionalno. Zapravo, bio pozitivan ili negativan, naš stav utiče na ljude oko nas. Tom je u kancelariji obavljao sve s pozitivnim pristupom. Svojim primerom nam je pokazao da ne postoje ''problemi'' već ''izazovi''. Reč izazov zvuči pozitivno i optimistično, dok reč problem zvuči negativno i obeshrabrujuće. Imala sam tetku koja je u svojim poslednjim danima u bolnici trpela iscrpljujuće bolove. Mnogi, koji su je poznavali, nisu imali pojma koliko je trpela, jer se nikad nije žalila. Kad bi je pitali kako se oseća, uvek bi odgovarala pozitivno i s nadom, uvek radosno. Čak sam čula kako je rekla da se oseća predivno. Razmišljajući kasnije o tome čini mi se da je htela reći. ''Danas se osećam bolje nego juče, a juče je bilo grozno!'' Mnogo sam naučila od svoje tetke i Toma. Oni su mi stvarno dokazali da je veselo srce lek. Na pitanje: ''Kako si?'' mogu odgovoriti bilo sa: ''Dobro'' ili ''Od–li–čno!'' Oba odgovora pokazuju da mi je dobro i da nisam bolesna. Ali odgovorom ''Od–li–čno!'' idem korak dalje u značenju: ''Ovo je prekrasan, uzbudljiv dan, u kome danas smem živeti. Jedva čekam da vidim šta je Bog danas spremio za mene.''
 

Back
Top