detinjstvo

igrali su se na ulici, sami njih dvoje. brat i sestra. ne secam se koliko su bili stari, ali znam da su isli u skolu. nisu imali drugara, jer iskreno govoreci, nisu bili najsrecnije vaspitani. otac na poslu, majka na poslu, baba i deda bolesni i stari. nije bilo nikoga da se stara o njima. samo njih dvoje da se brinu jedno o drugome. brat i sestra.
jednog dana ugledali su automobil njihovih roditelja kako se priblizava kuci u kojoj su ziveli. poceli su da vriste i skacu od radosti koja ih je u tom trenutku preplavila. optrcali su oko vozila i sacekali da se njihova majka pojavi ispred njih. skakali su oko nje, dodirivali je rukama, vikali: mama, mamice, mamice moja... zena se nije ni pomerila. nije ih ni pogledala, niti im i jednu rec uputila. prosla je pored njih kao pored vazduha, i usla u kucu. vrata im je zatvorila ispred nosa. deca su ostala sama po ko zna koji put. samo njih dvoje. brat i sestra.
ovo vam pisem iz razloga sto me je ta scena duboko dirnula. stajala sam po strani i nemo posmatrala. dugo nisam mogla da verujem u to sto sam videla. i nekako, ne zelim da verujem u to. ne zelim da verujem da nase najvece blago, nasa deca, ni kriva ni duzna (sto bi se reklo) ispastaju samo zato jer nisu mogla da biraju svoje roditelje...
 

Back
Top