Sivilo srdacnog Beograda

Ovde u Beogradu lagano provodim vec drugu godinu studija ... Doshao sam iz manje provincije Srbiji. EEEeeehhh... Kako sam samo kleo taj mali Krushevac... Svakog bozjeg dana... Kumio sam, molio i sanjao da zivim ovde. U metropoli. U Beogradu. Koliko sam samo bio naivan... Da se ne lazemo ima dosta stvari kojima se mozes zanimati... ali... Sve je ovde nekako bez dushe... Hladno i sivo. To shto stranci pricaju da smo mi srdacni to je glupost i posledica nashe patoloshke, platonske ljubavi prema deviznim licnostima koje nam dolaze preko grane. Dovoljno je da sednete dva puta dnevno u gradski prevoz i uvericete se u "cuvenu srdacnost". Nikako da se otmem utisku da u vazduhu nad Beogradom lebdi ogroman oblak negativne energije. To se spozna na licima ljudi koji hodaju njegovim sivim ulicama... Dobra je pak stvar sto u tom sivilu covek moze lako da bljesne i zablista, losha stvar je sto to bode oci drugima koji su na sivilo naucili. Nadam se da sam to samo ja... Da josh nisam upio topli Beogradski duh...
 
Ima istine da Beograd nije ono shto je nekada bio.
Mozda sam i ja bila mladja, pozitivne energije na pretek,pa me tudje sivilo nije ugrozavalo.
a sada,....radije bih ishla peshaka nego prevozom.
Ljudi nisu namrshteni oni su besni!


-Zashto?

ne znam!
 
Beograd ima dušu, "neke stare posleratne dobrodrzeće dame", reče mi prijateljica iz Podgorice skoro..
..a što bi njegovu dušu mogao svako da vidi i shvati..?!
ne trudi se, ako ga ne osećaš, već idi tamo gde ti je mesto (bez da ovo shvatiš kako ne treba,)
pozdrav, jer i sivo je ipak boja
 
Vi Beograđani ste mi smešni... nešto se kao bunite, a realno gledano imate najbolje uslove za razliku od svih ostalih gradova u Srbiji.

Kapiram ja da i vi imate problema, ali nemojte preterivati, jer ostali gradovi su u mnogooo, mnogoo lošijem stanju...
 
Nesumnjivo je da pozitivnih stvari ima... Ne kazem... Ali pricam o onome sto preovladava... Dugo vec posmatram sa strane... Sami smo sebi krivi... Medjuljudski odnosi u Beogradu pocetak su problema... Ali ponavljam! GLobalno!

Tiha jeza... ili te gledaju kroz muke. ili kroz novac. Kroz bes ili sta vec drugo. Glavno je da nije dobro... Svako svakom smeta.
A to da odem negde drugde... Naravno da hocu... ovde sam silom prilika... Ipak zelim sada da se bavim sadasnjoscu. Otud ovaj Blog. Tako ja vidim Beograd. Odite do nekog manjeg grada... Provedite tamo neko vreme... Uprkos nevoljama, nedacama i slicnim mukama shvaticete o cemu pricam...
 

Back
Top