Србија или Београд - одлучите сами

први проблем Србије је корупција, а ово је други проблем Србије.По вама Београђанима као да не постоји ништа друго , не само у Србији него на целом белом свету осим вашег Београда.То у нама свима другима ,који нисмо из Београда буди жељу да Србију поделимо на два дела:
1.Србија
2.Независни Београд
пс.позивам Србију да недозволи двојно дежављанство са Независним Београдом и обавезно уведе визни режим за Независне Београђане.
Зашто Независан Београд? Па када је био у опасности опстанак Србског народа ,Београд нам је дао 9.март и бојкоте мобилизације,када смо митинговали 2001-2005.6 из Београда су летеле саксије и јаја по нашим провинцијским главама ,када је кренула прича о помирењу СПС ,ДС из Београда стиже списак непожељних.Погледајмо саставе скупштине Србије у задњих пар сазива 65-75% су Београђани.Значи да је Београд већ независан од воље остатка Србије па што би вам ми остали онда сметали?Можете ви лепо да живите без струје из Колубаре,без жита из Војводине,без млека из Шумадије,без пршута са Златибора,без флаширане воде са југа Србије,без малина из Пожеге,без фармерица из Новог Пазара без...У осталом ви већ лепо живите и без Косова ,Крајине... Ви лепо живите у Београду и вас наши животни проблеми неинтересују. Вас интересује Београд а мене Србија.И што се тиче исфрустрираности ,може се пре рећи да ви Београђани имате компелкс више вредности у односу на остатак Србије,а то је оно што треба лечити или Србија оде у распадање.
Од стране искомплексираног провинцијалца Хвала за комплиметнт, сматрајте да су узвраћени.Лично, немам проблема са било ким од било где,али схватите "Београд" није персонификација "Београда града" него Боградизације комплетне политичке и економске сцене Србије и понављам још једном СРБИЈЕ(нигде нисам спомињао Војводину),и баш због тога што не желим више ниједну сецесију буджетско-економски односи у Србији се морају спустити на ниво округа и општина,а не да о кишној канализацији или о асфалтирању сеоске улице од 100м одлучује неки апартчик који нема појма шта значи газити по блату сеоске улице у провинцији,и не интересује ме да ли је тај апартчик у Београду или у Новом Саду.
Цитат
Ma daj pročitaj te komentare, sastav skupštine Srbije je Beogradski, mi kao pijemo tuđu vodu i zloupotrebljavmo Novo Pazarce što nosimo njihove farmerke a i popismo svo mleko iz Šumadije pa nas treba izolovati u nezavisni Beograd sa ograničenom slobodom kretanja. Eto to ti je prost prevod stavova Zone a ti sada vidi da li je to sve OK.
Не Београђани за вас се то ради другојачије, свако од нас Србијанаца плаћа пдв или порез на доходак на све то произведено ,сви приходи иду на један жиро рачун и онда се одатле намирује цела држава Србија ,али је увек најбитније прво намирити Београд и купити социјални мир претстонице,и то не само кроз плате у јп,погледајте колике су плате глумаца у провинцијски позориштима,колике су разноразне донације министарстава културним установама Београда а колике провинцијским,па (ја сам Звездаш)држва финансира и фудбалси и кошаркашки тима Црвене Звезде док се стотине аматерских клубова провинције гаси јер немају чиме да плате воду и струју.Колико провинцијских ТВ или Радио станица је добило националну фреквенцију,зашто сва предузећа морају да имају централу у БГ?
А све ово што сам навео у посту који је Бранко парафразирао је једини разлог зашто се Београђани сете да постоји провинција.Бранко ми из провинције то наводимо да би Београђани схватили да вас ми хранимо,појимо и одевамо, а ви преко скупштине , владе и врхова партија који су великом већином Београђани управљате нашом судбином за коју баш нешто и нисте заинтересовани.
Да ,то су викали Шиптари, па се десило све што се десило.Потом су то викали Чанковићи па ме то није бринуло,али када слично чујем од велике већине обичног света и велике већине не Срба него Србенди са великим С, онда се ја забринем и почнем да мислим "Због чега то одједном причају Шумадинци,Војвођани ...?". Проблем је што се ви упште нисте запитали" Да ли су ти људи у праву?", него сте одмах осули паљбу о сецесији Војводине Србске. Било би лепо да понекад почнете да размишљате ван круга двојке, да небуде после "е јбга",али нека,нека буде шта буде, све је за људе. Само немојте после да тражите двојно држављансто Србије, останите и даље затворени у свом "најлепшем"кругу двојке.
пс ЕКС да ли се сећаш како је изгледао и у каквом је стању био пут који је повезивао Београд и Приштину,да ли занш у какви су условима живели Срби на Шари и Брезовици?
Да ли си до рата знао да у Туђманији и Алијазији има Срба?
Да ли те је неко обавестио да Србија није само Београд?
Да ли ти је јасно да је Војводина Србска?
Да ли имаш представу колико села у Србији одумире и колико сељака Србских нема доктора или учитеља?
Да ли знаш да се Срби у Црној Гори осећају издани од стране Београда,и Црно Гораца Београђана?
Да ли хоћеш да се тако осећају и Срби у Војводини?
9.3.2009
 

Back
Top