Fairytale

Kazu da kad se rodi svako od nas na zvezdanom nebu zivotnom uvek zasija po jedna nova zvezda koja oznacava Nas.. I tako postajemo jedna tackica samo od milion drugih.. i saznanje da jedna od njih sija sjajnije od drugih za mene , pomera moj univerzum..
A onda se ustinem za obraz.. Da li je moguce?
Ko je pustio Alisu u zemlju van ogledala? I kako je moguce da princevi postoje? I zasto sam ga upoznala..
I da li je teoretski moguce da sam bas ja ta kojoj se desava nesto neverovatno lepo..
Ceo zivot imam percepciju da npr srce mi sluzi da bi se lomilo , i da mogu laznim osmehom da oteram svu patnju.. I onda saznam kako je kad se iskreno smejes.. Ali i onda sam u grcu.. Kako cu kad taj pravi, iskreni nestane.. Sta cu ako me vrate vetrovi zivota u zemlju iza ogledala, gde postojimo samo ja i refleksija mojih misli..
I sta ako se probudim i shvatim da je sve bila opsena, iluzija.. Fatamorgana devojcice zeljne da bude voljena? Deteta u meni koji je dozvolilo da bude naivno, zaljubljeno i da poveruje da je ceo svet jabuka.. I glasovi drugih koji mi govore da je zivot realniji i lepsi od svake bajke i da je to sto mislim da dozivljavam nemoguce..
A onda dozvolim sebi da se zagledam u sebe . I spoznam jednu novu licnost za koju nisam znala da postoji.
A to je ona licnost koja kada cuje njegov glas nema vise sumnji da li je moguce da je svet iza ogledala tako divan...:heart:
 

Back
Top