UPOZNAJ PRVO SEBE

j.m.73 4.02.2009
Skoro sam pročitala tekst koji me je ostavio bez reči "Štit od zlata"Ferid Muhić.Toliko rečeno kroz malo reči.
Koliko si puta osetio da neko priča samo da bi pričao da izgovora rečenice bez potrebe,bez smisla,toka...
Ljudi obožavajiu da se mere,uporedjuju...mere svoju skromnost kao da ona može da se izmeri na kantar, govore o svojim dobrim delima ne uradivši nijedno
dobro delo(vredo).
Licemerstvo i hvalisavce ne mogu da podnesem.Te dve osobine mogu mnogo da govore o čoveku (naravno loše)nego bilo šta drugo.Iza takvih osobina se kriju najveći tajkuni,političari,nobelovci,sportisti...
Čak su i lažovi veće poštenjčine od njih.
Imam prijateljicu koja voli da čita pa samim tim misli daje pametna, pak sa druge strane imam drugaricu koja ne čita ništa a i ona za sebe misli da je pametna.KAKO JE TO MOGUĆE da li su to svi danas pametni i KAKO TO SVAKODNEVNO MERE?
Danas mi na kafu dolazi drgarica iz dentistva(sadašnja kuma)e njoj je baš da čovek pozavidi.Živi u toliko nerealnom svetu(u svojoj glavi) da se ponekad pitam da li je to moguće ,JA, koja radim u psihijatriskoj bolnici već 15 god.
Kod mene dr. pričaju da leče dušu a uvek daju tablete za glavu.Pa ko to leči dušu kada uvek kažu da je treba pratiti. VI sada recite gde je to duša u srcu ili glavi?:::
..
 
Ha!Odlicno pitanje.Pa tu sam!Hehehe!Sala mala!Pa mislim da dusu nemaju svi a mozda je neki vremenom izgube jednostavno mislim da je to potrosni materijal.Malo je onih koji uspijevaju da sacuvaju dusu ,jednostavno uzmu ti je!Pa ti posle mozes samo ovako:dash:
 

Back
Top