Tozino Sokace koji put

Usla mi je opet u san.Sa nestalim telefonskim brojevima, sa golim prozorima u Tozinom Sokacetu na kojima vise nema lasta.Istopio se i onaj sneg koji je licio na godinu kada me je ucila kako naglim prelaskom iz stojeceg polozaja u cucanj, dok tiho pada sneg ,zaustavljas vreme i vidis svaku pahulju zasebno....ne verovatno ,ali istinito ,sada je to kao tradicija, koju ucim i Alekseja,jer zivot je u trenucima....
Elem, usla je nekako potpuno drugacija ,bas je porasla i postala je veca od mene ,ali osmeh i ono sto budi u meni je isto...
Izbacio sam je iz kancelarije, neki dan, jer je postalo nepodnosljivo koliko sam poceo u njenom drustvu da uzivam i da se smejem,ups,ono sto vise plasi je da se smejemo zajedno....ali bio sam kulturan i izbacujuci je ,objasnih joj da mi suvise prija i da nije zdravo, suvise lezati na suncu i valjati se po pesku ,jer na kraju izgoris i sve te zulja u guzi....
Svi nas ovde gledaju kako se kikocemo i priznaću malo mi je ne prijatno,ali postaje pretesko za kontrolisanje,te je najlakse izbaciti je ,biti namrsten i oslovljavati je punim imenom ‚‚Aleksandra !! !Molim te dodji na jedan minut da proverimo ove tabele,nesto se naravno ne slaze!!‚‚
Upali to za prvi put i prvih 3 minuta ,a onda opet pocnemo da se smejemo i ona kaze‚‚..a obecao si da ces biti ozbiljan...‚‚
Jesam ,ali nekad sam joj govorio ‚‚Sale dodji da ovo sacnemo...resicemo ima neka greskica ‚‚ zavrsavali smo posao ,ali nam je sve bilo ruzicasto i u zvezdicama.
Sada razmisljam da je oslovljavam prezimenom...ili mozda i punim imenom i prezimenom pa jos dodam i srednje slovo??
Dzaba,ne ide ,a znam da je to ona i onda pomislim da to nije moja mladost koja se sapira svakim jutarnjim tusiranjem i znam da ne jurim bas nju-Aleksandru P Aleksandrović već... a mozda bas nju jurim?
Uvece kad krecem kuci i jurim Alekseju i onoj divnoj ,prelepoj ženi koja me raduje i pre nego krenem,pozdravim se sa njom,pomislim jos par puta i kazem joj Laku Noc Ti,nemoj me sniti jer sve ovo prolazi ili bas takvo treba biti....
I onda dodje vikend i ja opet znam zasto zurim kuci ......
Ženo Moja sve sto ovde pisem je glupost ili je sve ovo život ,a ti... ti si ‚‚ona mera po kojoj znas koliko te neko boli‚‚
Da,onda su izmislili i taj sajt za druzenja Knjiga Lica?Zakacim se juce ,jer postoji neko davno more i neke rive i neki ljudi i brodovi koji i dalje plove i uzivam u fotkama ....kad eto ti njenog lica!
Ustvari to nije lice ,to su oči koje prosto govore ‚‚samo sam ovde da te gledam ,da budim da ne usnis i da se setis da je radost sitnica ,da se setis sebe, kada si pevao ispod tih prozora, te Lake Pingvine i Slag od Jagoda ,kada si sa onim sto ga vole i ne vole ,sto ga pljuju, rasplakao celu kafanu,i kada si nasmejao i one kojima nije do smeha‚‚‚

Kako volim da izmisljam!

I stvarno, onda pocnem ponovo da se udvaram i ponovo da se kucam casama sa ženom dok pijemo vino i da je gledam u oci i da mastam o njoj dok zurim preko brega,da njen miris nosim na kosulji od jutarnjeg zagrljaja pre posla ,jer celih nedelju dana zbog izgovora raznih sam to zaboravio....i shvatim da ipak lepse mirise ili je to nas miris ,svih licnih investicija,strahova ,seksa,svadja,glumatanja?

Zeno ja te volim najvise!

Usla mi je opet u san i bas je porasla.Ja sam isti ,samoživ i volim da joj ugadjam jer volim da gledam kako uziva.
Samo da je ne povredim!
 

Back
Top