Sjaj i beda Holivuda

Pogledajte prilog 5435171993. SR Jugoslavija je pretrpela inflaciju od 5 kvadriliona procenata mesečno (cene su se duplirale svakih 16 sati). Hotel Interkontinental. Predstoji dodela godišnjih nagrada za ostvarenja u video izdavaštvu. Nešto kao dodela Oskara. Nagrade u kategorijama: Najbolji izdavač, Najbolji film, Najbolji video distributer… Ovo zadnje je izgleda naše. Nagrade u vidu kristalnih pehara. Sedimo u separeu. Prilazi nam neki uniformisani general. Nosi bele rukavice. Ipak je konobar. Čaša umočena u šećer. Kriška limuna na ivici. U čaši svašta nešto. Koktel. Većina puši originalne cigarete u tvrdom pakovanju. Nose firmirane cipele. Motam originalni duvan sa pijace u originalni papirić sa kioska. Krijem originalno izlizane patike pod sto. A svi se bavimo filmom. Sjaj i beda Holivuda. Dobili smo tu nagradu. Odlazimo na “Video sajam” koji se održava u nekom gradiću. Ceo dan opremamo štand. Ustali u četiri ujutru. Putovali. Istovarali opremu. Pada mrak. U hali sponzor izlaže svoje proizvode. Neki slatkiši. Aranžira ih neka slatkica. Mi aranžiramo kutije sa filmovima. Svako radi svoj posao. Drugar me gurka: - Smisli neki napad. Pa da nam večeras pokaže grad. Nema tu šta da se smisli. Startujem: - Ej, zdravo. Umirem od gladi. Šokirana nastupom. Sledi osmeh. - Što ne kažeš?! Trpa mi velike kutije keksova, čokoladica. Svega. Vraćam se sa plenom. - Šta si joj rekao? - Samo istinu. U hotel smo se vratili u tri ujutru.
 

Back
Top