...Svoje na svoje...

...sve okolo je ok.
sta traze vise
unutrasnje furije
znaju da ih nije
ne bi me bile
dosadne kise
ne one jesenje
one
koje u oci ulaze
kljakavo zasipaju
svake staze
ogade i sumu
a i vodi dojade
a,
okolo je sve ok.
ne uvodim zbog toga
nikog u svoje avlije
sve dok u meni
ne ogrije
otopli
i oci opet
svojom stazom krenu
da se zalisci prenu
i puste impulse svoje
na svoje...
 
Faraonnove pesme imaju svoje puteve, svoju sudbinu. One se rađaju, žive ili umiru u vremenu,
ulaze u nova značenja. Kada legnu na beli papir ekrana, življe su nego kada su se rodile.

Pažljivo odabirajući boje svog identiteta, Faraonn od tkiva mašte gradi put, na prvi pogled izmišljen, irealan, a zapravo sazdan na istinama prvog reda. Na tom putu, kao u bajkama, istina je da ljubav nadilazi sva zla, pa čak i samu smrt, istina je da nam ljubav pruža nadu da iz najmračnije šume možemo izaći, istina je da možemo pobediti zlo u sebi i ono van sebe, istina je da možemo otvoriti svetlosna vrata koja svako od nas u sebi nosi...Istina je da je večita bajka u nama, zagrljena zrnom dobrote i zrnom svetlosti...

Lutajući svojim lavirintom, Faraonn je zastao u samo srce svoje bajke... i čeka onaj otkucaj kada zalisci poskoče, ožive i puste svežu, isceljujuću krv o srce, zatvarajući put sagoreloj da se vrati...

Čudna, prelepa, pesma velikih dubina... Daje nadu da nas zrno dobrote i zrno svetlosti u nama , svojim isceliteljskim moćima vode u sklad sa sobom i svetom oko sebe.

Stara i mudra bajka u Faraonnu dobro zna da konačnosti nema, pa nastavlja da preobražava žabe u princeze, školjke u bisere, zmije u prinčeve... Zna da će Faraonn svojom ljubavlju i patnjom u jednom trenutku ceo svet otvoriti u svoj svojoj raznolikosti i lepoti u kome i cvet i mrav i čovek , kao i zvezdani prah - svemirom lutaju, menjajući oblik, ali ne i suštinu.

Suština Faraonna je lepota njegove duše. I svetlost. I poslednji šanac odbrane od nasilja i mraka. I nada da dobrota ne prestaje da se rađa...

Odavno znam da je moj Prijatelj izvor divne poezije... i ne znam šta je lepše: uživati u njegovoj poeziji, ili prijateljstvu...Imati oba izaziva u meni osećaj da me je Bog pogledao...

I sve to dok
"sve okolo je ok."



:vzagrljaj::heart2::cvet:
 
Poslednja izmena:

Back
Top