U POTRAZI ZA BLAGOM prvi deo - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Priče o tečama

U POTRAZI ZA BLAGOM prvi deo

Oceni ovaj blog
arlekin2.jpgUlični prodavac novina izvikuje naslove. Jedan, češće od ostalih: "JUČE U ZORU POČELE SU BORBE NA CELOJ POLJSKO-NEMAČKOJ GRANICI" ! Jedna žena je zastala pred izlogom. Jedna devojčica je produžila dalje. Sada je uspaničena. Vidi krajičak maminog kaputa u gomili ljudi. Trči za njom. Dugo se probija. Konačno je stiže. Hvata za ruku. Nepoznata žena se okreće. - Oprostite! Trči nazad. Pokušava da se vrati do mesta gde je poslednji put videla majku. Seća se da je pominjala kupovinu čaja. Prolazi pored male prodavnice. Iznad vrata natpis: "Lekovito bilje i čajevi". Ulazi unutra. U prostoriji nema nikoga. Pult, na njemu kasa. Dve male fotelje i stočić. Mirisi raznog bilja. Iza zavese se čuje zveckanje porcelanske šoljice. - Sedi Estera! Sad ću ja! Pojavljuje se starija žena. - Da li je moja mama dolazila ovde? - Sedi. Popićemo čaj. Tvoja mama nije dolazila. Stići će uskoro. Dete je gleda, užasnuto. - Da li ste vi prodavačica? Kako znate moje ime? Kako znate da će mama doći? - Jesam prodavačica. I vlasnica sam ove male prodavnice. Ali sam i gatara.Znaš li šta je ovo? - Staklena kugla? - Kristalna. Stavi ruke na nju. Hajde, ne plaši se. Mama će uskoro stići.

Napomena: Nemačka je bez formalne objave rata 1.septembra 1939. napala Poljsku.

http://priceotecama.blogger.ba/

Pošalji "U POTRAZI ZA BLAGOM prvi deo" na Facebook Pošalji "U POTRAZI ZA BLAGOM prvi deo" na Google Pošalji "U POTRAZI ZA BLAGOM prvi deo" na My Yahoo! Pošalji "U POTRAZI ZA BLAGOM prvi deo" na Live Pošalji "U POTRAZI ZA BLAGOM prvi deo" na MySpace Pošalji "U POTRAZI ZA BLAGOM prvi deo" na Twitter Pošalji "U POTRAZI ZA BLAGOM prvi deo" na Digg Pošalji "U POTRAZI ZA BLAGOM prvi deo" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari