TRONOŽAC BEZ JEDNE NOGE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Priče o tečama

TRONOŽAC BEZ JEDNE NOGE

Oceni ovaj blog
tronozac.jpgSEDAMDESETE. Selo. Neki mnogo ozbiljni ljudi sede za stolom. Vode mnogo ozbiljne razgovore. Deda, stric, teča, nekoliko daljih rođaka. Pored stola mala stolica. Hoklica. Na njoj obično sede deca. Na hoklici moja malenkost. I bukvalno malenkost. - A koliko godina ima ovaj junak? Ironišem. - Junak ima devet godina. Baba me mazi po glavi. - Zlato babino! Ovo je babina pametna glava! On će biti babin naučnik! Neprijatno mi. - Baba, ne preteruj. Jedna časna starina me uzima na ispit. - Zna li budući naučnik ko je Halej? Teškog li pitanja. To mislim u sebi. Kažem. - Po njemu je dobila ime kometa. Ona što se pojavljuje svakih sedamdesetak godina. - Sedamdeset i pet! Popravlja me starina. To već ne mogu da istrpim. - Ako ćemo baš precizno da pričamo, period nije uvek isti. Kreće se u rasponu od sedamdeset četiri do sedamdeset devet. Žamor. - Ljudi kažu da ona uvek najavljuje važne događaje. Mark Tven se rodio u godini kad se pojavila. Umro je kad je sledeći put došla. - Ajde ti sedi ovde sa nama. Za sto. Nisi ti za hoklicu. Sedam na stolicu. Mlatim nogama. Čekam pitanja. - A znaš li ti ko su tri najvažnija čoveka u svakom selu? Uf, baš mu je jako pitanje. - Znam. Pop, učitelj i lekar. Žamor. To im valjda znači da sam dobro odgovorio. Starina škilji očima. Podiže kažiprst. - Lepo. A zašto? Joj, ima li on neko teže pitanje? Kažem. - Duša, um i telo. Tri oslonca. Kao tronožac. Veće staraca zgranuto. Vreme je za završnu izjavu. Pa da idem da se igram. Dosadni su. - Tako je bilo pre rata. Posle su vam komunisti ukinuli religiju. Pa vam tronožac ostao bez jedne noge. A vi sad vidite kako ćete sedeti na njemu. Skačem sa stolice. Ne mogu više da sedim, kao i svako nesnosno derište. Vreme je za fudbal.

http://priceotecama.blogger.ba/

Pošalji "TRONOŽAC BEZ JEDNE NOGE" na Facebook Pošalji "TRONOŽAC BEZ JEDNE NOGE" na Google Pošalji "TRONOŽAC BEZ JEDNE NOGE" na My Yahoo! Pošalji "TRONOŽAC BEZ JEDNE NOGE" na Live Pošalji "TRONOŽAC BEZ JEDNE NOGE" na MySpace Pošalji "TRONOŽAC BEZ JEDNE NOGE" na Twitter Pošalji "TRONOŽAC BEZ JEDNE NOGE" na Digg Pošalji "TRONOŽAC BEZ JEDNE NOGE" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari