BESNILO drugi deo

Pogledajte prilog 530792- Kolega, ja idem u penziju. Ovo je poslednji ispitni rok koji držim. I nikada niko nije rešio zadatak kao vi. Briljantno. Kako vam je ovo palo na pamet? Sležem ramenima. - Da ne steknete pogrešan utisak o svom znanju, niste vi ovo dobro spremili. Zaslužili ste da padnete. Sigurno ste spremali i neke druge ispite? Klimam glavom. - Dajte indeks. Šestica. Zbog onog zadatka. Letim do železničke stanice, na krilima uspeha. Još četiri ispita, od toga dva laka. Položio pismeni iz jednog od teških. Situacija se popravila, nema šta. Možda se čudo i desi. Stižem kući. Mama brižna. - Ništa nisi jeo od juče. Hoćeš da ti podgrejem ručak? - Može. - Šta ti je to na nogavici? Zagledam. Pantalone na butini malo pocepane. Tragovi krvi. -Ujela me neka džukela. Jutros, kad sam išao na voz. - Gospode Bože! - Ma nije to ništa! Malo me zagrebao. - Trči kod doktora! Na radiju ceo dan javljaaju da se u gradu pojavilo besnilo! Kreći smesta! Noć. -Šta ti je rekao lekar? - Dao mi neke inekcije, vakcine, tako nešto. Rekao da se javim ako primetim neke simptome. Kaže da bi najbolje bilo da ležim u Pasterovom zavodu. Kako da ležim u sred ispitnog roka?

http://priceotecama.blogger.ba/
 

Back
Top