HERMES treći deo - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Priče o tečama

HERMES treći deo

Oceni ovaj blog
hermes.jpgOvčica u jeftinoj jaknici. I još jeftinijim pantalonama. I najjeftinijim cipelama. - Može li u dinarima? Kako da ne može. Izlazi crven broj. -Prijatelju, ne gubiš! Udvostruči ulog i bacaj opet! Opet crven broj. Baš nema sreće. - Crven broj ali NE GUBI! Udvostruči opet i igraj dalje! Gledam ovčicu. Drhturavim prstima vadi novac iz plave koverte. Očigledno dobio platu. Šaške padaju. Šaškar ih pokriva platnom. - Hoće li još neko da stavi ulog? -Ja ću! Stavljam pedeset maraka! - Može prijatelju! Okreće se prema ovčici. - A ti sačekaj sledeće bacanje! Ovčica se buni. Šaškar jasan. - Prijatelju, ne možeš samo ti da igraš! Ima tu još ljudi! Podiže platno. Beli broj. Srećnik odlazi sa petsto maraka. Šaškar nasmejan. - Vidiš prijatelju! Nema laži, nema prevare! Ajmo! Bacaj lopticu! Ovoga puta crven broj. Ovčica se znoji. Počinje da se trese. - Ne gubi! Ne gubi! Udvostruči ulog i bacaj opet! Ovčica nema toliko novca. - Dobro prijatelju! Stavi to što imaš! - Ako dobiješ, dajem hiljadu maraka, sat i lanac! Jel pošteno? Naravno da je pošteno. Šaške padaju. Pokriva ih platnom. - Hoće li još neko da stavi ulog? Javlja se jedan. Očigledno saučesnik. Odnosi novac. Ovčica u transu. -Ali ja sam bio na redu! Bio je beli broj! Šaškar nemilosrdan. - Prijatelju! Ti si na redu kad ja to kažem! Ajde, bacaj! Ovoga puta crven broj. Ovčica ošišana. U stvari, izdepilirana. Brada mu se trese. Graške znoja na čelu. Treba ići kući bez plate. I reći ženi i deci da nije doneo ništa. - Prevarili ste me! Zvaću miliciju! - Zovi koga hoćeš! Da li bi zvao i da si dobio? Ne bi! Niko te nije terao da se kockaš! Ovčica odlazi. Hvata se za glavu. Posrće. Šaškar presrećan, Hermes ga je opet pogledao.

NAPOMENA: Hermes - Bog trgovine, lopovluka i proricanja.

http://priceotecama.blogger.ba/

Pošalji "HERMES treći deo" na Facebook Pošalji "HERMES treći deo" na Google Pošalji "HERMES treći deo" na My Yahoo! Pošalji "HERMES treći deo" na Live Pošalji "HERMES treći deo" na MySpace Pošalji "HERMES treći deo" na Twitter Pošalji "HERMES treći deo" na Digg Pošalji "HERMES treći deo" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari