U ćošku

Pogledajte prilog 530038

U ćošku celog života, kao pod nekom kaznom. Ko me je to kaznio i zašto – ne znam. Znam samo da kad god sam pokušala da se izvučem iz ćoška, brzo i grubo bih bila vraćena nazad. Nevidljiva ruka bi me vratila i oštro mi zapretila da se to nikad ne ponovi. "U ćošku si bila, u ćošku ćeš ostati". Zar je to zaista moja sudbina?

Iz svog ćoška sam te ugledala. Stajao si kraj prozora i gledao u nebo. Nebo... molila sam se Nebu da me spase. Želim i ja da gledam u nebo! "Da li možeš da mi pomogneš?" nemo sam te upitala, na šta si ti prišao i nežno me poveo do prozora. Šta je tad bilo? Ne znam. Znam samo da sam se ubrzo ponovo našla sama u svom ćošku, tu nema greške. Ali ovog puta je nešto bilo drugačije...

Molio si Nebo za mene. Nisi me napustio. Ja nisam sama. I dogodilo se... dogodilo se da je Ljubav napravila štit oko mene. Verujem da mi sada ta nevidljiva ruka ne može ništa. Sloboda!

Daće Bog da sve bude u redu. Sad sam ja tebi prišla. Kako je lepo nebo! Srećna sam ovako, kad zajedno gledamo kroz prozor. Mislim da bih mogla ceo život da provedem sa tobom kraj ovog prozora. A možda... možda i izađemo napolje, u prirodu. Nebo će nas natkriljivati...

Ali, ne želim da maštam o tome.
 

Back
Top