U ćošku - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Danjuška

U ćošku

Oceni ovaj blog
boy-by-window-santo-de-vita.jpg

U ćošku celog života, kao pod nekom kaznom. Ko me je to kaznio i zašto – ne znam. Znam samo da kad god sam pokušala da se izvučem iz ćoška, brzo i grubo bih bila vraćena nazad. Nevidljiva ruka bi me vratila i oštro mi zapretila da se to nikad ne ponovi. "U ćošku si bila, u ćošku ćeš ostati". Zar je to zaista moja sudbina?

Iz svog ćoška sam te ugledala. Stajao si kraj prozora i gledao u nebo. Nebo... molila sam se Nebu da me spase. Želim i ja da gledam u nebo! "Da li možeš da mi pomogneš?" nemo sam te upitala, na šta si ti prišao i nežno me poveo do prozora. Šta je tad bilo? Ne znam. Znam samo da sam se ubrzo ponovo našla sama u svom ćošku, tu nema greške. Ali ovog puta je nešto bilo drugačije...

Molio si Nebo za mene. Nisi me napustio. Ja nisam sama. I dogodilo se... dogodilo se da je Ljubav napravila štit oko mene. Verujem da mi sada ta nevidljiva ruka ne može ništa. Sloboda!

Daće Bog da sve bude u redu. Sad sam ja tebi prišla. Kako je lepo nebo! Srećna sam ovako, kad zajedno gledamo kroz prozor. Mislim da bih mogla ceo život da provedem sa tobom kraj ovog prozora. A možda... možda i izađemo napolje, u prirodu. Nebo će nas natkriljivati...

Ali, ne želim da maštam o tome.

Pošalji "U ćošku" na Facebook Pošalji "U ćošku" na Google Pošalji "U ćošku" na My Yahoo! Pošalji "U ćošku" na Live Pošalji "U ćošku" na MySpace Pošalji "U ćošku" na Twitter Pošalji "U ćošku" na Digg Pošalji "U ćošku" na del.icio.us

Oznake: ljubav, priča, sloboda, vera
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Jennifer Jennin (avatar)
    Maštaj...tj.sanjaj!
    Lepa priča i lepa slika ...vidim sunce kako ulazi kroz taj prozor.
  2. Danjuška (avatar)

Hvala! Potrudila sam se da iskopam odgovarajuću sliku...