Vrlina i greh - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ljubav prema mudrosti

Vrlina i greh

Oceni ovaj blog
P. Coelho: “Nije greh da si sretan, nije vrlina da si mizeran.”

-Tacno. Ali je, takodje, tacno da sreca nije greh, ni vrlina mizerija. Prema tome, ako hoces da budes srecan izbegavaj greh. Ako neces da budes mizeran neguj vrlinu.
----------
MM: “I porazi su pobjede.”

-Poraz je pokusaj. Svaki pokusaj nas necem nauci. Uspeh nije slucajan. On se, obicno, ostvari tek posle niza mnogobrojnih pokusaja, odnosno poraza.
-------------------------

Bukowski: Ne treba mi neko ko ce da prihvati najgoru verziju mene, treba mi neko zbog koga cu zeleti da budem najbolja verzija sebe.”

-Da li ce neko biti najbolja verzija sebe nikada ne treba zavisiti od drugih vec, od samog coveka. Jedino se tako, u potpunosti, snosi odgovornost za svoj razvoj. U protivnom se samo pronalaze izgovori i opravdanja za vlastitu disfunkcionalnost i pasivnost.

Najbolja verzija sebe je uslov unutrasnjeg ispunjenja i srece. Zato je trebamo zeleti zbog sebe, a ne drugih. To je dovoljan razlog da neprestano stremimo ka takvoj verziji i time stvaramo vlastitu srecu. Ona je suvise dragocena da se prepusta drugima i slucaju.

Pošalji "Vrlina i greh" na Facebook Pošalji "Vrlina i greh" na Google Pošalji "Vrlina i greh" na My Yahoo! Pošalji "Vrlina i greh" na Live Pošalji "Vrlina i greh" na MySpace Pošalji "Vrlina i greh" na Twitter Pošalji "Vrlina i greh" na Digg Pošalji "Vrlina i greh" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari