Dirljiv video Pepa praseta obara sve rekorde na kineskim drustvenim mrezama

qV44HYs.jpg


Omiljeni karakter iz crtanog filma Pepa prase i ovoga puta je izazvao pomamu na internetu u Kini,nakon sto je u cetvrtak objavljen promotivni video za predstojeci film u okviru Prolecnog Festivala,dirajuci u srca kineskih gledalaca.

U reziji umetnika Zhang Dapenga,promotivni video nosi naziv "Sta je Pepa prase".Film prati pricu o trogodisnjem decaku i njegovom dedi koji zive na selu.Video naglasava mnoge kulturoloske aspekte Prolecnog Festivala (Kineske Nove godine),ukljucujuci veceru na kojoj se svi okupljaju,paradu zmajeva i vatromet.

Na snimku,prikazan je decak koji kaze dedi da zeli "Peppu" kao poklon za prolecni festival.S obzirom na to da deda nema nikakvu ideju sta je to "Peppa",on krece na put da pronadje ruzicasto prase.Deda pravi greske tokom potrage nabavljajuci neke sasvim druge stvari,tipa sampon,sah...Na kraju uz pomoc svog komsije uspeva da napravi "Peppa" igracku na osnovu svoje maste,ispunjavajuci novogodisnju zelju svome unuku.

Ovaj video objavljen je u cetvrtak na zvanicnoj Sina Weibo stranici,prikupivsi preko 22 miliona pregleda za samo 20 sati.Hastag "What is Peppa" imao je preko 130 miliona pregleda stranice,sa oko 200 000 onih koji su ostavili svoj komentar.

yXlc3BX.jpg


Peppa igracka koju je napravio deda

"Toliko sam se smejao kada je deda pravio urnebesne greske nabavljajuci sasvim druge stvari,ali na kraju sam bio na ivici suza zbog njegove velike ljubavi prema unuku.Podseca me na mog dedu sa kojim zelim da provedem Prolecni Festival bas onako kao sto je to prikazano na filmu",napisao je jedan internet korisnik.

U okviru kineskog Prolecnog Festivala,film "Pepa prase" radjen je u koprodukciji Alibabe i kanadske medijske kompanije Entertainment One.On ce se pojaviti na malim ekranima 5.februara 2019,prvog dana kineske Lunarne Nove godine,koja je ujedno i prvi dan godine kineskog zodijackog znaka svinje.

Izvor: http://en.people.cn/n3/2019/0118/c90000-9539233.html
 

Back
Top