ZIMA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

VIDIŠ LI ME?

ZIMA

Oceni ovaj blog
Uvek se iznenadim kad čujem da neko ne voli zimu.
Dobro, ja ne volim bljuzgavicu i to samo zbog mokrih nogu i ružnog prizora po ulicama.

Ali, zimu volim. Naročito decembar. Za decembar me oduvek vežu lepi događaji , od najranijih uspomena:
rođendan, Nova godina, slatkiši, kolači, gazirani sokovi, paketići, bombonjere koje čuvaš bar dva meseca
(ako ti ih mlađi brat ne nađe, a čuvaš ih da biste ih mogli podeliti kasnije, jer on svoje smaže odmah).

Ukrasi za jelku, lampice...pa još jedne nove, da zamene one plave ili crvene što ne rade.

A tek zimske radosti !
Celi dan si na snegu, dok se ne smrzneš. Kad te zovu da jedeš, nisi gladan, nit si žedan, ne treba ti ništa, samo sanke i kasnije male, plastične skije.
I sva deca vani. A bilo nas je tad mnogo.
Skorene rukavice,oznojena kosa ispod kape, nos koji curi.
I sve je bilo super.
Uveče ulaziš u kuću, izuvaš čizme (ko je imao futrovane, bio je na konju). Meni su u sećanju neke tanke, hladne k`o zmija. Prezuvaš čarape, obuvaš priglavke, daju ti ćebe. Jednom sam rekla da me bole prsti od hladnoće (ono kad tek grejanjem počnu da bole do neizdrživosti.)
I onda mi uvedoše neke "sankcije": moraš više puta ući u kuću da se ogreješ...Posle kad su me pitali je l me bole prsti, uvek sam govorila ne. I stiskala zube, samo dok prođe onaj prvi talas neizdrživog bola.

Dečiju ljubav kasnije je zamenila ljubav sa decom, grudve, "slikanje" u snegu, obavezni Sneško Belić, makar neki dijetalni, onda kad ima malo snega ili se otopi dok ja stignem s posla.

Volela bih da svaki čovek ima taj osećaj, toplu sobu, ćebence, šolju čaja i bar krišku hleba namazanog džemom. Dok gleda pahulje kroz prozor. Može i kuvano vino. Ali, za mnoge nema...ali

Danas mi zima miriše na radost, toplinu, uspomene na porodicu, osećaj pripadanja, mir.
Na par popodnevnih sati kad smo svi u kući, kad nas srcem obuhvatim u tu sliku topline, pre nego što ovi, sad već veliki, izađu van.
Na ćebence, čaj, štrudlu sa domaćim džemom.
Na ljubav.

Samo nikako sneg da padne, onako, momački.
A ja nestrpljiva.

Pošalji "ZIMA" na Facebook Pošalji "ZIMA" na Google Pošalji "ZIMA" na My Yahoo! Pošalji "ZIMA" na Live Pošalji "ZIMA" na MySpace Pošalji "ZIMA" na Twitter Pošalji "ZIMA" na Digg Pošalji "ZIMA" na del.icio.us

Ažurirano 06.12.2018. u 08:33, autor: Jennifer Jennin

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Jennifer Jennin (avatar)
    ZIMA, ZIMA - E, PA ŠTA JE

Zima, zima - e, pa šta je,
    ako je zima, nije lav!
    Zima, zima - pa neka je,
    ne boji se ko je zdrav!

A šta može zima meni,
    šta mi može, šta mi sme?