LOFOSOŠEGEDBE*

Danas sam dobila pismo naslovljeno na moje ime od Predsednika države sa sve njegovom slikom i potpisom.

:trlja::trlja::trlja:
:slika::zaljubljena:

"Poštovana,

Želim da vam se najiskrenije zahvalim na na strpljenju, odgovornosti, i više od svega, poštovanju i ljubavi, koje ste tokom decenija rada pokazali prema svojoj državi, prema Srbiji. Zahvaljujući vama i vašem požrtvovanom radu, nasledili smo brojne fabrike, proizvodne pogone, bogatstvo, koje smo, u jednom trenutku, zbog neodgovornog ponašanja onih koji su upravljali našom zemljom mogli da proćerdamo i izgubimo.

I pored toga, kada je bilo najpotrebnije, kada smo krenuli u obnovu zemlje, u reforme kojim smo je spasavali, i kada je Srbiji bilo najteže, jer se nalazila pred potpunim kolapsom i bankrotstvom, još jednom smo svi mi mogli da računamo na vas, vašu ljubav i posvećenost. Znam koliko su vam teške i bolne bile promene koje smo od 2014. godine morali da sprovodimo, znam i kolika je bila i vaša lična žrtva, svakog od članova vaše porodice, ali želim još jednom da vam kažem da to što ste prihvatili i podržali teška odricanja, taj jedini način koji je bio pred nama, bukvalno nam je omogućio da sačuvamo i obezbedimo i vašu i budućnost naše dece. Vi ste, za razliku od mnogih političkih činilaca, pokazali mudrost, pamet i odlučnost da pomognete svojoj Srbiji.

Takođe, želim i lično da vam zahvalim na podršci koju ste pružili našoj Srbiji da se ekonomski podigne sa kolena, znajući da je to moguće postići samo dubokim rezovima, a ne lagodnim rešenjima, praznim pričama i olakim obećanjima. Bez toga, bez vaše tihe, a tako moćne podrške, siguran sam da ni Vlada Srbije, ni ja, ne bismo se usudili, niti bismo mogli sve to da sprovedemo.

Upravo zato, a znajući i razumevajući to koliko teško živite, želim da vas obavestim da je Srbija uspela da izađe iz teške ekonomske krize, da već treću godinu zaredomostvarujemo višak u našoj državnoj kasi i da smanjujemo javni dug, čime našoj deci osiguravamo bolju sutrašnjicu. Vaša penzija biće sve veća, garantovana i poduprta sve snažnijom srpskom ekonomijom. Penzije će u budućnosti biti uvek veće od rasta troškova života.

Na kraju, želim još samo da vam kažem da ću ovu vrstu skromnog i smernog izveštaja vama, koji ste naši roditelji uvesti kao obavezu koje ću se redovno pridržavati i obaveštavati vas, na vreme, o svemu što radimo i, nadam se, o uspesima koje postižemo.

To je najmanje što vam ova zemlja i ja dugujemo, za sve što ste za nju, tako nesebično, požrtvovano i bez ikakve rezerve učinili.

S poštovanjem
Aleksandar Vučić
- svojeručni potpis-
:andjeo::andjeo::andjeo:"

* bosomegozedešurištenit
 
Jel ova slika?
Vucic.jpg
 
..mislim da svaki drzavljanin Srbije ima pravo dobiti zahvalnicu u nosenju tj. trpljenju sta se desavalo i desava...oficijelnost i formalnost u vidu nekakvih uniformnih zahvalnica i serijskih pozdrava uvijek cu mrzjeti i biti protiv ali zaista bi trebalo svaki drzavljanin koji iskreno drzi do sebe i do prava ljudskih po svim karakteristikama dobije zahvalnicu za trpljenje i za snagu koja ce trebati za unaprijed...Nas drzavljanin je dostigao stadijum mucenika ali ne od pojedinaca nego sistema i to smisljeno od svojih predstavnika kao markera stranih uticaja sto ih ni malo ne oslobadja u nekom vidu nego opterecuje za saucesnistvo protiv svog naroda/a...nije to na ledja aktuelnih vlasti no moze se reci da vec datira...malo se zna odkad je to ...treba se malo prestrojiti i pronici sta oni koji nas predvode trpe od centara moci da bi morali malo da prikocimo...
P.S.
...molim moju dragu Soradze da ne ospe po Faraonn_u jer tesko mi je elementarne napade iz vani i iz unutra da opravdavam...Prostor smo koji znao je i znati ce da prosije srot a ostanu etalonski Obiljeznici...ako smo takvi kako se pise , recituje i govori muka je ali znam i tvrdim da nijesmo i ako se govori ' da smo dojadili Europi...'
Ne branim niti je neko u poziciji branjenja ali pomognimo malo sebi preko sebe...
P.S.
...znam sta sam vani nosio kao biljeg
ali,
znam da Inozemci od casti i dostojanstva znaju sta je i ko je ko...
P.S.i
...moja Prijateljica je i satiricar i komediograf poklonik Aristofana i Leonida bez straha
i Ahilej Tetidin
i kriticar pera eliotskog
sazimnik poetskog odjeka
kao i sluhista kicice isto i dirigentske palice...
P.S.II.
...moja draga Prijateljica zna,
da Faraonn nije slihtara
i ne ocekuje ni od drugih to...
...zna i da je varnica
izvor vatre...:hvala::zag:
 
Poslednja izmena:
Znam samo tri mađarske reči.
:super: Ako se dobro sećam, jedna je naslov ovog bloga. :zcepanje:

Kažu da jedino Mađari imaju gadnije psovke od nas,
ako je to istina? :zper:
 
Poslednja izmena:
faraonn;bt308838:
..mislim da svaki drzavljanin Srbije ima pravo dobiti zahvalnicu u nosenju tj. trpljenju sta se desavalo i desava...oficijelnost i formalnost u vidu nekakvih uniformnih zahvalnica i serijskih pozdrava uvijek cu mrzjeti i biti protiv ali zaista bi trebalo svaki drzavljanin koji iskreno drzi do sebe i do prava ljudskih po svim karakteristikama dobije zahvalnicu za trpljenje i za snagu koja ce trebati za unaprijed...Nas drzavljanin je dostigao stadijum mucenika ali ne od pojedinaca nego sistema i to smisljeno od svojih predstavnika kao markera stranih uticaja sto ih ni malo ne oslobadja u nekom vidu nego opterecuje za saucesnistvo protiv svog naroda/a...nije to na ledja aktuelnih vlasti no moze se reci da vec datira...malo se zna odkad je to ...treba se malo prestrojiti i pronici sta oni koji nas predvode trpe od centara moci da bi morali malo da prikocimo...
P.S.
...molim moju dragu Soradze da ne ospe po Faraonn_u jer tesko mi je elementarne napade iz vani i iz unutra da opravdavam...Prostor smo koji znao je i znati ce da prosije srot a ostanu etalonski Obiljeznici...ako smo takvi kako se pise , recituje i govori muka je ali znam i tvrdim da nijesmo i ako se govori ' da smo dojadili Europi...'
Ne branim niti je neko u poziciji branjenja ali pomognimo malo sebi preko sebe...
P.S.
...znam sta sam vani nosio kao biljeg
ali,
znam da Inozemci od casti i dostojanstva znaju sta je i ko je ko...
P.S.i
...moja Prijateljica je i satiricar i komediograf poklonik Aristofana i Leonida bez straha
i Ahilej Tetidin
i kriticar pera eliotskog
sazimnik poetskog odjeka
kao i sluhista kicice isto i dirigentske palice...
P.S.II.
...moja draga Prijateljica zna,
da Faraonn nije slihtara
i ne ocekuje ni od drugih to...
...zna i da je varnica
izvor vatre...:hvala::zag:
Da... kada sam pročitala pismo, shvatila sam da je to neka vrsta cirkularnog pisma-zahvalnice, koje su ovog puta dobili penzioneri... dobro kažeš da bi trebalo da nešto slično dobije svaki državljanin naše zemlje, za trpljenje višedecenijsko...
Malo (ili nimalo) razmišljamo o tome da su naši političari markeri stranih uticaja, milosrdnih nam prijatelja...malo (ili nimalo) "pomažemo sebi preko sebe".
Ova zahavalnica otvara široko polje tema... volim kada moj prijatelj, Faraonn, koji je prisutan u političkim vodama i slovi za poznavaoca onoga o čemu je ovde reč, napiše ovakav komentar koji ja, niti želim, niti imam argumente da negiram.
:vzagrljaj::obozavam:
 
Poslednja izmena:
flaj;bt308840:
Znam samo tri madžarske reči.
:super: Ako se dobro sećam, jedna je naslov ovog bloga. :zcepanje:

Rekli su mi da jedino Madžari imaju gadnije psovke od nas,
ako je to istina? :zper:
Ne postoje gore srpske psovke od onih koje je izgovarao bivši četnički vojvoda, višedecenijski direktor američke čitaonice u Beogradu, divni gospodin, čika Raka (tako sam ga zvala) kada bi izgubio desetu partiju bridž remija zaredom...
Verujte, gore su nego sve mađarske :zcepanje: Mađarski jezik je mnooooogo nežniji i bogatiji od našeg, uživanje je prevoditi njihove "gradske pesme", koje smo do jedne maznuli i proglasili da su naše...Njihovo verbalno međusobno ophođenje je za svako divljenje, a njihov jezik je podešen da se predivne reči upućuju svakodnevno svima oko sebe...možemo da se divimo Mađarima i da poželimo da ispravimo sebe u smislu obogaćivanja ionako siromašnog jezika, ali i siromašnog načina ophođenja sa drugima.

Francuzima je najgora psovka "merd" (*****)... Kako smo mi daleko od Francuza, a?
Hvala, draga, na komentaru!
:zag::heart:
 
Јбт, нико нама не ваља...:lol:
Интересантно је то како се жутица у Србији тешко лечи.
При том- не мислим ја да је овај цвећка; имам и ја на њега гомилу замерки, али- не могу а да не приметим ту инерцију у слози да се неко или нешто пљуне.
Да ли је, уопште, могуће, да се нађе неко ко би бар простој већини био потаман?
Можда само Бог, кога нема, и који би нам сваком дао џепарац од пар хиљада евра месечно, потро све несреће које су нас снашле, спржио Америку (или Русију, ствар афинитета), а да, наравно- не радимо ништа, да сравни Косово (или га учини независним- опет афинитети!)...?:hahaha:
Овакви су Исуса предали Пилату, и швићкали га уз падине Голготе.
А чак нисам ни верник...:lol:
 
Роло Томази;bt308862:
Јбт, нико нама не ваља...:lol:
Интересантно је то како се жутица у Србији тешко лечи.
При том- не мислим ја да је овај цвећка; имам и ја на њега гомилу замерки, али- не могу а да не приметим ту инерцију у слози да се неко или нешто пљуне.
Да ли је, уопште, могуће, да се нађе неко ко би бар простој већини био потаман?
Можда само Бог, кога нема, и који би нам сваком дао џепарац од пар хиљада евра месечно, потро све несреће које су нас снашле, спржио Америку (или Русију, ствар афинитета), а да, наравно- не радимо ништа, да сравни Косово (или га учини независним- опет афинитети!)...?:hahaha:
Овакви су Исуса предали Пилату, и швићкали га уз падине Голготе.
А чак нисам ни верник...:lol:
Vidim, nisi vernik, ali se klanjaš zlatnom teletu!
 
Soradze;bt308864:
Vidim, nisi vernik, ali se klanjaš zlatnom teletu!
Ниси могла даље од истине...:lol:
Издржи критику, размисли опет; стварно, већ је неукусно оволико пљување по Њему.
Не зато што је добар, него зато што није гори од других, за које сте- ћутали.
Просто- ствар афинитета.:lol:
 
Роло Томази;bt308874:
А што тако бесно, мајку му,,,?:roll:
Чим се не придружиш харанги- ти си "његов"?
Знаш чији је то манир?
Мањине, мањине...
Dragi Rolo, tema mog posta je nešto drugo... pismo zahvalnica što mi je uzeo deo penzije i što sam se žrtvovala .. etc, etc... samo sam se pohvalila, a ti mi spamuješ nekim promašenim komentarima
bosomegozedešurištenit
:zag::bye:
 
...Soradze,
kao bastovan imas talenta
ali,
bas u svojoj basti
treba saditi korov
da saznas kako i sta
ne preporuciti prijateljima...
...jer ih jos ima...
P.S.
...Avet kruzi pojedinim blog_ovima
avet korovizma...
i jos poneke su se s njim/om.../...om nije na blogu...sory.../....nije mi engleski maternji
ali sam naveo jer svakako korovinje ne kapisi.../

P.S.
...ljut sam na Tebe Soradze...i nema ...sory...
Zasto Vujakliju uzimas za svjedoka
i tipke kojima se tipka
ali eto
i mene nesto stipka
da se upitam
odakle vile donijese
par 'OSOBA'
bez najave i razloga
ne postuju ni kodex ...ni pristojnost ...ni tecajnost
a,- ni Boga....

PS. I.
...ja mislim
da mi bastovani
ne smijemo misliti
o onima
koji dosada
bijahu na grani.../
 

Back
Top