DOLAZI TAKAV SVET




Dolazi takav svet,
jer dolaze oni RUŽNI,
BESKARAKTERNI, NESPOSOBNI
u kome će svako biti SUMNJIV
čak i PROGANJAN
ako je talentovan,
ima karakter
i ako je lep.

Lepota će biti UVREDA
talenat PROVOKACIJA
karakter JERETIZAM,
jer dolaze oni ružni,
beskarakterni, nesposobni.

Posuće vitriolom LEPOTU
premazati katranom i klevetom TALENAT
probošće srca onih sa KARAKTEROM.

DOLAZI TAKAV SVET


Šandor Marai
 
Takav svet je bio već ,a znamo i gde,...i prošao,a dolazi svet lepih licemera ,ukrašenih reklamama ,spotovima i obiljem priča,slika i informacija,svet nevidjenih ,opakih pokvarenjaka,koji će menščini svemu da doaka:think:
Ps
Baš me zanima kad je ova pesma napisana ako se to zna
 
Poslednja izmena:
Napisana je davno skoro pre sto godina.. i takav je svet bio oduvek.. zapravo ne svet.. nego ljudi.. oduvek je bilo ljudi koji su bili ovakvi i ljudi koji su bilo onakvi.. Nista novo.. Novo je sto sam ja dosao pravo kod Soradze iako nisam podavno prozborio po krstarici nista samo pustam muziku.. al covek se uzeli nekog smisla valjda.. pozeli da razgovara sa pravim vrednostima u sebi.. pa zaluta tamo gde ima tog neceg sto mu nedostaje..
 
zxy;bt308384:
Takav svet je bio već ,a znamo i gde,...i prošao,a dolazi svet lepih licemera ,ukrašenih reklamama ,spotovima i obiljem priča,slika i informacija,svet nevidjenih ,opakih pokvarenjaka,koji će menščini svemu da doaka:think:
Ps
Baš me zanima kad je ova pesma napisana ako se to zna
Jadna naša deca... dobro kažeš: "opaki pokvarenjaci"... mentalni, moralni bogalji i nakaze...
Nego, dok sam guglala i tražila neku informaciju, Konjić je bio brži...mada je i to pretpostavka...
Hvala dragi zxy na komentaru
:zag:
 
Konj_na_belom_princu;bt308399:
Napisana je davno skoro pre sto godina.. i takav je svet bio oduvek.. zapravo ne svet.. nego ljudi.. oduvek je bilo ljudi koji su bili ovakvi i ljudi koji su bilo onakvi.. Nista novo.. Novo je sto sam ja dosao pravo kod Soradze iako nisam podavno prozborio po krstarici nista samo pustam muziku.. al covek se uzeli nekog smisla valjda.. pozeli da razgovara sa pravim vrednostima u sebi.. pa zaluta tamo gde ima tog neceg sto mu nedostaje..
Volim da te vidim, lepoto! Praznik je kada si sa nama...nije valjda da si zalutao dovde, a??
Divan ti je komentar, malkice si me i ganuo...
:zag::heart:
 
...sacekao da Krsta malo prokrstari
i evo.
sve bolje
pa,
da li je do odsutnosti Faraon_ve
ili okrenuse se
stranice nove
izandjale odpale...
Soradze malo prefuturisticki nas
prepada
ali vec se osjeca miris napisanog
tako je
jer tako kaze,- Soradze od Beograda...
...a. Prijateljica moja...
 
faraonn;bt308451:
...sacekao da Krsta malo prokrstari
i evo.
sve bolje
pa,
da li je do odsutnosti Faraon_ve
ili okrenuse se
stranice nove
izandjale odpale...
Soradze malo prefuturisticki nas
prepada
ali vec se osjeca miris napisanog
tako je
jer tako kaze,- Soradze od Beograda...
...a. Prijateljica moja...
Dragi Prijatelju, mi sa najdubljim korenjem krstarimo i čekamo da nam se pridružiš... pade mi na pamet arija Alfredovog oca, Žorža Žermona iz "Travijate" kojom se obraća svom zabludelom sinu: "...o moj sine, sine moj, vrati se u topli dom..." :D

:vzagrljaj:
 
573451
 

Back
Top