Tamna sijalica III

Uz vodu ,niz vodu,uz vetar,niz vetar ,oduvek je to bilo ...i biće tako.Ali sad forsiraju jednu menščini lukavu propagandu na televiziji kad prikazuju puno filmova iz prirode sa sveprisutnom nemilosrdnom borbom za preživljavanje i time kao da nam govore;jeste li videli,šta vam pričamo,tako čine svi pa treba i mi,tako treba ,nego šta,profit je plen pa sad kako ko ume i zna,niz reku života pa dokle stignemo...ko drukčije kaže kleveće i laže ;):D
 
Čudna neka reka.
Ponornica.
Još niko nije uspeo da stigne do njenog izvora, ma kako se upinjao.
Mnogi se nisu vratili, samo su nestali.
A oni iscrpljeni, odustali i sada plutaju nošeni maticom, kao svi ostali,
sve do njenog ušća, do beskrajnog plavetnila.

Vreme nije ničiji saveznik, podmukli kradljivac neprimetno krade dan po dan,
sve do onog poslednjeg.
Ali velikodušno dopušta svakom da izabere sam i daje mu priliku da se pomiri sa sobom, sa svojim životom, sa svetom.
I tako niko nije na gubutku.

A jednoga dana neko će najzad stići do izvora, mora.
Neko kao Orfej.
Neko kao Ti. :heart2:
 
Nekoliko puta sam proćitala ovaj prelepi tekst. Ne zato što ga nisam razumela, već zato što sam uživala u svakoj reči, u svakoj misli, svaki put ponovo... Autor govori istinu mirom čoveka koji je zna... začikava čitaoca da proceni u kom pravcu i kom delu sliva vesla... Uživanje je čitati ove redove, uživanje je biti na reci sa čovekom koji ume i zna da pronađe svoj cilj i mesto, da ukrasi svoju misao muzikom po kojoj i zvezde igraju...
:zag::hvala:
 

Back
Top