SETIO SAM SE! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Željko B.

SETIO SAM SE!

Oceni ovaj blog
Pokušavam da se setim kada sam prestao da se radujem snegu. Da li je to bilo one godine kada sam počeo da pušim i bio duboko uveren da me od oca ukradena cigara uvodi u svet odraslih? Ipak, priznaćete, odrasli se ne grudvaju. Da li je to bilo one zime koju sam proveo na relaciji Banovo brdo-Grocka, više hodajući, nego vozeći se? Mladost nije bila dovoljna da ubije vonj sirotinje u prepunim autobusima, koji je nagoveštavao današnje dane. Možda one zime u Sloveniji, pod šatorom na završnom terenu puka veze, ili one slavonske, koju sam proveo u besmislenom ratu bez pobednika? Tranzicione zime su sa sobom nosile odgovornost oca porodice da obezbedi hranu i ogrev za svoj porod, po svaku cenu. Onda...onda mi više nije bilo bitno. Deca su odrasla, ja ostario. Sneg je postao usputni pratilac borbe, u koju su se naši životi pretvorili i - ništa više. Danas mi se čini da, ako budem uspeo da se setim zašto sam voleo sneg, da ću pronaći tajna vrata koja će me odvesti onom mladiću koga, tek ponekad, u prolazu, vidim u ovom čoveku koji sam postao. I želim da mislim da će onda sve stvari doći na svoje mesto.
FB_IMG_1533586913900.jpg

Pošalji "SETIO SAM SE!" na Facebook Pošalji "SETIO SAM SE!" na Google Pošalji "SETIO SAM SE!" na My Yahoo! Pošalji "SETIO SAM SE!" na Live Pošalji "SETIO SAM SE!" na MySpace Pošalji "SETIO SAM SE!" na Twitter Pošalji "SETIO SAM SE!" na Digg Pošalji "SETIO SAM SE!" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Lord Gledston (avatar)
    ZELJKO B. - Veoma su me dirnule tvoje emocije,koje si izneo na tako suptilan i skracen nacin.Da,vecina nas koji imamo bogat emocionalni
    zivot,cesto nam se vraca proslost u mislima,izazivajuci neku tihu setu a i radost potsecanja na dane koji su prosli.Sve to proslo vreme,ne mozemo
    a da ne uporedimo sa vremenom sadasnjim i onim koje ce tek doci.Na nasu veliku zalost,sve pozitivne poene,moramo dati vremenu proslom,jer ni ovo
    a ni ono koje tek dolazi,ne obecava nista dobro.Sneg koji pominjes,uvek donosi neki mir u celoj prirodi.Ne cuju se zvuci,priguseni sneznim nanosima
    samo padanje snega,oslobadja nas od nervoze i uzurbanosti,koje savremeni zivot namece,kao novi,nazalost los nacin zivljenja.Zahvaljujem ti sto
    si nam svojim toplim postom,pokazao,da nisu emocije izumrle u dusama svih ljudi oko nas.
  2. Željko B. (avatar)
    Hvala ti puno! Znaš onaj trenutak kad sneg prestaje da pada. Napolju je hladno, ljudi su po kućama. Belina je izbrisala sve što ne valja. Tišina jača.
  3. Marija (avatar)
    Citat Original postavio Željko B.
    Hvala ti puno! Znaš onaj trenutak kad sneg prestaje da pada. Napolju je hladno, ljudi su po kućama. Belina je izbrisala sve što ne valja. Tišina jača.
    Bas tako. Cistoca, bez icega suvisnog.
    Kad ga gledas kroz prozor unosi mir, kad izadjes napolje tera na igru.
    Obozavam sneg. Kazu da ga vole oni koji su u dusi deca, ti to jesi.