34 gigabajta

Danas smo fascinirani vizuelnim. Dnevno čovek primi 34GB informacija, od kojih je većina povezana sa vidom. U poređenju sa 80 - im godinama prošlog veka, danas primamo pet puta više vizuelnih informacija na dnevnom nivou, a taj trend i dalje raste. Kada se uzme u obzir način na koji živimo - brzo i instant - jasno je da je vizuelni kod najefikasniji u privlačenju naše pažnje.

Živimo u vremenu kada su slike i reči sveprisutne i manipulativne. Slike i reči su postali moćno sredstvo manipulacije, ali i odličan način ubeđivanja. Pa tako, medijskim, propagandnim, reverzibilnim i sublimiranim porukama, simbolima, optičkim iluzijama i skrivenim porukama, na sofisticiran način nam se utiskuju želje i tabui u podsvest, stvarajući nov mentalni obrazac kojim se utiče na naše želje i odluke. Takvim porukama se pravi masovna hipnoza na podsvesnom nivou , pa je dovelo do toga da smo počeli da se, izmanipulisani, poistovećujemo sa porukama oko nas. Na taj način, one postaju deo našeg identiteta, karaktera, deo nas samih, naši novi totemi, idoli, bogovi. Posledice su vidljive već...

Pomalo je zastrašujuća manipulativnost koju jezik vizuelnog, ali i sama reč može da proizvede. Danas smo u stanju da verujemo ponuđenim slikama, tuđim rečima, ali ne i sopstvenom rasuđivanju i očima. Polako postajemo konzumenti, brojke , statistika. Sa nama se lako upravlja, kreiraju nam se stavovi, a naše ponašanje se usmerava u željenom pravcu.

Tragično je što smo na ove okolnosti sami pristali. Kakav treba da bude Novi čovek da bi uspeo da preživi ovu tragediju?


Pogledajte prilog 496848

Pogledajte prilog 496849

Pogledajte prilog 496850
 
Треба да буде- заштићен.
То би морало да буде једна нова улога државе, јер је многе друге занемарила, бавећи се сама собом и својим интересима.
Ријалити, бесомучно рекламирање, терор медијских манипулација- све то може бити зауздано.
Или вољом нас самих, са мером и разумно- да не би било туђом вољом, уз силу и ужас, који нужно иду као последица декаденције.
 
Роло Томази;bt307922:
Треба да буде- заштићен.
То би морало да буде једна нова улога државе, јер је многе друге занемарила, бавећи се сама собом и својим интересима.
Ријалити, бесомучно рекламирање, терор медијских манипулација- све то може бити зауздано.
Или вољом нас самих, са мером и разумно- да не би било туђом вољом, уз силу и ужас, који нужно иду као последица декаденције.
Gde se nalazi ta obećana zemlja? Na našem tlu ne postoji. Živimo u zemlji koja nas umara i razboljeva terorom rijalitija, oružjem masovnog uveravanja gladnog, neukog stanovništva. Nadam se da će se (iz)roditi nova inteligencija, nova duša, novi čovek, nova snaga, nova budnost, koja će preživeti ovu tragediju. To je kotur za spasavanje nas preostalih slabića, umornih da se suprotstavimo teroru kojim smo okruženi. Nova uloga države? Naše države? Ahahahahahahaha.... :rotf::super::bye:
 
Soradze;bt307923:
Nadam se da će se (iz)roditi nova inteligencija, nova duša, novi čovek, nova snaga, nova budnost, koja će preživeti ovu tragediju.
Препознаћеш га, кад га видиш.
Врло је суров, са њим нема расправе, крајње је непопустљив и неосетљив.
Реципрочно.
 
Роло Томази;bt307924:
Препознаћеш га, кад га видиш.
Врло је суров, са њим нема расправе, крајње је непопустљив и неосетљив.
Реципрочно.
:hahaha:
Aha! Imaće i rogove i kopitanca :per:
 
Роло Томази;bt307924:
Препознаћеш га, кад га видиш.
Врло је суров, са њим нема расправе, крајње је непопустљив и неосетљив.
Реципрочно.
Malo sam se šalila sa kopitancima...samo zbog reciprociteta...ali, ti si dobro opisao Novog čoveka... baš takav bi bio spasonosan
:zag:
 
...o Covjeku_novom
ne bih
ali, o ad_hokovom
tj. ovom
isto ne bih
samo bih o meni ovakvom
...sjetan pogled na jezero za mnom
koje se zamrzava
i ta misao o Novom
koja me,-smrzava...

...moja Prijateljice,
tvoja Saga o Zardoz_u /...jedan film C.Hestona.../
veoma uspjela
i neka ostane kao opomena
o 'trgovini'
ostalim unikatima ,- Prirodnog...
jer,
blizu je zatvaranje vrata i Macke
istjerivanje...:hvala:
 
faraonn;bt307935:
...o Covjeku_novom
ne bih
ali, o ad_hokovom
tj. ovom
isto ne bih
samo bih o meni ovakvom
...sjetan pogled na jezero za mnom
koje se zamrzava
i ta misao o Novom
koja me,-smrzava...

...moja Prijateljice,
tvoja Saga o Zardoz_u /...jedan film C.Hestona.../
veoma uspjela
i neka ostane kao opomena
o 'trgovini'
ostalim unikatima ,- Prirodnog...
jer,
blizu je zatvaranje vrata i Macke
istjerivanje...:hvala:
Uz Prijatelja je sve lakše... pa i čekanje da se vrata zatvore...
:vzagrljaj::obozavam:
 

Back
Top