O važnosti gramatike - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sanja*

O važnosti gramatike

Oceni ovaj blog
vrana.jpg

- Eh, šta je ljubav - guknuo je golub kanarincu koji ga je slušao na pola uva, jer je bio zauzet pomnim posmatranjem zalutalog leptira kako obleće oko kaveza.
- Jutros sam baš gledao, tamo, na grani bukve, kako se kraj duplje Pere detlića matori gavran pola sata ljubio sa njegovom ženom.
- Štaaaaaaaaaaa? - zgroženo će detlić, koji je ama baš tad, nesrećnom igrom sudbine, proleteo iznad prozora sa čijeg je simsa golub komunicirao sa zatočenom pticom.
- Đubre jedno matoro, on sa mojom ženom! - dreknuo je, a zatim odleteo do bukve, zakačio se nogama za stablo i stao divljački da udara o njega kljunom.
Larve, insekti, stonoge, crvi, pauci - sve što je mililo ispod kore promililo je napolje da vidi šta se to, kog đavola, dešava.
- Traži se matori gavran, živ ili mrtav! Bolje ovo drugo! Vrstu onoga ko mi glavu tog mamlaza doturi na tacni, zauvek ću izbaciti iz jelovnika!
Razmile se hiljadu nožica tuda-svuda, uz bukvu, niz bukvu, po travi, kroz krošnju i pukotine, i ne prođe mnogo, a na zemlju silovito tresnu telesina ogromne, crne, mrtve ptice.
- Upotrebio sam svoj najjači otrov - pohvalio se pauk Milorad, i tutnuo detliću na potpisivanje ugovor o nenapadanju na neodređeno vreme.
Tek što je turio potpis, nesrećnog Peru dograbi za glavudžu osam oštrih kandži. Začu se lepet krila i zacrni mu se pred očima.
- Zlotvore! Krvniče! - vrištala je kroz suze vrana Melanija, grabeći uvis. - Sad kad te tresnem o odžak, ima da te razbucam ko dete zvečku!
- Melanija! Razumi me... Čast sam spašavao, i tvoju i svoju! Golub je video tvoga muža kako se pola sata ljubio s mojom ženom!
- Muči, dušmanine! - urlala je - Nije se on ljubio sa tvojom, nego sa svojom ženom! Sa mnom je jutros bio na grani!
- Pa tako sam i rekao - skrušeno će golub, doletevši na krov, pod odžak.
Detlić razrogači oči u panici.
- Nisi bre! Nisi! rekao si da se ljubio sa mojom ž...
No, beše kasno.
Melanija se zaletala nanovo i nanovo, treskajući Perino telo o oštar ćošak dimnjaka, sve dok joj noge sasvim ne obli crveno.

Pošalji "O važnosti gramatike" na Facebook Pošalji "O važnosti gramatike" na Google Pošalji "O važnosti gramatike" na My Yahoo! Pošalji "O važnosti gramatike" na Live Pošalji "O važnosti gramatike" na MySpace Pošalji "O važnosti gramatike" na Twitter Pošalji "O važnosti gramatike" na Digg Pošalji "O važnosti gramatike" na del.icio.us

Oznake: gramatika
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. -vitamin (avatar)
    Njegovom, tvojom i svojom .
    Lepa pricha, bez obzira na gramatiku.
  2. DOC HOLLIDAY (avatar)
    mini pravi triler, svaka čast
  3. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio -vitamin
    Njegovom, tvojom i svojom .
    Lepa pricha, bez obzira na gramatiku.
    Bez gramatike (tačnije, s njom ) ne bi bilo zapleta, a samim tim ni priče
  4. Da Kang (avatar)
    bolje grana u ruci nego vrabac na golubu...
  5. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio Da Kang
    bolje grana u ruci nego vrabac na golubu...
    razgranala grana jorgovana, oj lane, milane, golube sa grane
  6. hakim bej (avatar)
    Reče mi ridžovanka u tramvaju "poništite vašu kartu", a ja joj kažem "ja nemam vašu kartu".
  7. sanja* (avatar)
    Citat Original postavio hakim bej
    Reče mi ridžovanka u tramvaju "poništite vašu kartu", a ja joj kažem "ja nemam vašu kartu".
    Ja sam par puta u sličnim situacijama zahtevala da mi se obrati na službenom jeziku države čiji je službenik

Mada nije službenik države, nego mafije, al jbg, da se zaustavim da ne prokližemo opet u politiku
  8. *pustinjakinja (avatar)
    Majstorski, uostalom kao i sve što napišete.
  9. sanja* (avatar)
    drago mi je da ti se sviđa
  10. shonery (avatar)
    Brza gramatička pravda...
  11. sanja* (avatar)
    Pa kako pravda kad je golub, zbog koga stradaše svi ostali ni krivi ni dužni, prošao bez ikakvih posledica?
  12. sanja* (avatar)
    Da je golub znao šta je subjekat u rečenici, preživelo bi više subjekata u priči

Ili da je detlić znao da čita misli.
    Kad znaš da čitaš misli, gramatika i nije potrebna.
    Ažurirano 07.12.2017. u 02:52, autor: sanja*
  13. sanja* (avatar)
    Ne znam da li u nekom drugom jeziku postoji tako suptilan način da se precizno i bez dvojbe odredi šta je čije. Kada počnem Austrijancima koje učim našem jeziku da objašnjavam kad se koristi "svoj" a kad "moj", "tvoj", "naš", najpre su potpuno zbunjeni, a na kraju budu oduševljeni. Jezik je lep onoliko kolike su mu izražajne mogućnosti.