Dijeta

Od sutra sam na dijeti. Na Limundu sam kupila polovni sokovnik, blender, mlin za semenke i secka za povrćke.
Majušni pegavi poštar koji se loži na debele žene doneo mi ih je u lepo zapakovanim paketima, namignuvši šeretski, po običaju.
Namignem i ja njemu ovaj put, sve misleći: "Ehehehehe, sad da vidiš kad za pet meseci skinem petsto kila! Moraćeš da nađeš drugo salce za namigivanje!"
"Svako dobro , gospođice, u zdravlju da koristite, šta god da je.", kaže.
"Mašinerija za klistir.", pomislim da kažem, ali ipak, žao mi ga, neću da zezam. Umesto toga kažiprstom povučem "ve" izrez majice jedno deset centi naniže.
Zasjaše mu očice, lice mu se ozarilo. Kaže neka studija da pogled na obnažene ženske grudi produžava muškima život za 15 minuta. Neka ga, jadnička. Nisam ja bez duše. Ionako sam od sutra na dijeti, neće imati šta da gleda.
Unesem i raspakujem spravice, pa ih lepo složim u kihinji na za to ranije predviđena mesta, tačnije, između saksija s cvećkama. Računam, estetika ima bitnu ulogu u motivaciji, ako je blender okružen cvećkama koristiću ga s više elana.
Zatim pravim razmeštaj u stanu: treba napraviti više prostora za vežbe. Nego šta! To od sutra nije samo dijeta, to je preporod! triput dnevno serije od po 30 čučnjeva, 30 sklekova, ženskih, normalno, 30 upijača i tridesetak različitih vežbi razgibavanja. Gurnem fotelje uz jedan zid, a trosed uz naspramni, sto nabijem u ćoše, dignem stolice na njega. Nasred sobe zjapi go parket. Neka, ne mari - sad će stići one prostrane naručene strunjače. Našla sam neke s cvetićima, zbog estetike i elana, dakako.
U onaj preostali slobodan ugao smeštam stolicu za masažu. Nego šta! Nakon vežbi i izladnjivanja, ništa lepše od masaže.
Odem da izvadim iz veš mašine svoje nove trenerke za vežbanje. Sve za elan!
Sad još samo sitnica: nabaviti neophodne namirnice za El Primo Đorno, Đorno Di Dijeta!
S police za knjige koju sam napunila priručnicima za spremanje voćnih salata, povrćnih salata, salata koje u stvari nisu salate nego ozbiljni obroci jer u sebi sadrže recimo krompir ili meso; sirovim kuvarima, bio-kuvarima, non-gmo kuvarima... s te, dakle, police, dohvatim knjigu s najlepšim koricama, i na papirče počnem da zapisujem namirnice: suve šljive, kajsije, smokve... OK. Rogač, kakao, indijski orah... OK. Maslinovo ulje, laneno ulje, OK. Semenke: lan, ovas, bundeva... OK. 'Ajd u šoping!
Sva poletna zgrabim torbu i novčanik, kad ono: cvrc! Novčanik prazan. Poslednjim parama sam platila secka, valjda.
Šta sad? Kako u nove dijetne pobede bez namirnica?
Otvorim frižider.
Šerpa sarme od juče. Parče slanine. Komad tvrdog sira, cirka 750 grama. Kantica s čvarcima, dopola puna.
Pa dobro jel mene neko ovde zayebava?!?
Na donjoj polici ugledam kutiju sladoleda. Burbon vanila. OK. Sladoled nije mastan.
Nije strašno.
U redu je.
I tako prvog dana dijete sedim zavaljena u fotelji s kašikom u desnici i s kilom sladoleda u krilu.
Nije to što mislite!
Konsultujem se s gosn Burbon Vanilom oko toga kako nabaviti one namirnice sa spiska.

(priča s konkursa)
 

Back
Top