STIDNA DLAKA

how to print screen on pc
(sve reči do sad ispisane, pa i ove, samo su zapisi spisateljkine duše i života....prelepog života....da mogu, kada se prozori sećanja isprljaju po malo da ih obrišem i gvirnem kroz njih, kada me život slomi da se podsetim gde spava snaga. Ovo je knjiga koju ostavljam u amanet onima koji hode za nama koračajući tragovima našim.....našoj deci)​



1. Nedostaje mi fizičko zapisivanje mog pisanja. Nedostaju mi ponekad moje samoće u kojima sam se bavila tim zapisničkim poslom.Nedostaje mi vreme...samo moje vreme.
2. S druge strane, lista prioriteta je takva da je mojim ljubavima potrebno moje vreme. Ljubavi su čudo. Mnogi se ne bi složili sa tom mojom listom prioriteta, ali, to je njihova stvar, ne moja i samo kažem...ajde more, batali, pa znaš da nisam u libeli :lol:
3. Gledam cvetni kamen na mom radnom stolu......kako god ga okreneš vidiš isti cvet...istu sliku....istu snagu...
........
Dan prvi

U radnji, baš ispod police sa zimnicom, razvučene male merdevine jer sam se penjala nešto da dohvatim mušteriji
Ulazi omanja gospođa starija od mene, sa rancem i flašicom vode u ruci.
Dobar dan
Dobar dan i Vama
Mogu li da pogledam ajvare i zimnicu koju imate?
Naravno, samo izvolite
Utom ulazi još jedna mušterija koju uslužujem dok ova prva gleda u tegle.
Zatim ulazi i treća gospođa
Ova prva postavlja pitanja....ja uslužujem treću i odgovaram
Zatim ova prva pita može li se popeti na merdevine da izbliza pogleda tegle i pročita.
Hoćete da vam spustim tegle?
Ne, ne......mogu ja na merdevine
Samo izvolite, kažem....majkumu, pomislih, težak slučaj će ovo biti
Prođoše još mušterija a ova ne silazi s merdevina. Mogla sam sve tegle da joj spustim na zamrzivač ali se njoj dopala ideja da čita s merdevina, pa ne htedoh da joj kvarim avanturu :lol:
I napokon, kaže da je odlučila šta hoće.
Falim te Bože, pomislih
Jednu teglu od 1500gr pečene zalučene paprike, ali ću odabrati iz magacina, jednu malu teglu mlevenog blagog ajvara (370gr), jednu teglu cepkanog blagog ajvara (680gr) i jednu teglu paštete ajvara (680gr).
Ali ne......ove tegle od 680gr neću sad, nego ću sačekati da dobijete takve male
Nećemo imati takve male gospođo, ne prave ih. Samo ovakve.
E, dobro onda, uzeću i njih, ali mi to stavite sa strane, pa ću sutra doći da platim sve i da ponesem deo, a deo da mi vi pričuvate do prekosutra.
Dobro. nema problema. Hajde da sve izračunamo na papir i spakujemo u kesu da ostavim u magacinu.
Uradismo tako uz njenu silnu priču. Ostala je podugačko ubijajući svoje vreme i mene

Dan drugi
Došla je da plati. Iznesosmo što je bilo njeno. Ali, ona se predomislila i sada neće one dve tegle ajvara od 680gr nego samo ovu veliku teglu zalučene paprike i onu malu teglu ajvara. Cic otkuca to, dade joj račun. Gospođa reče da će sad poneti samo tu veliku teglu jer je ona vrlo teška, a da će sutra doći po ovu malu od 370gr :lol:
Opet priča, još malo pa ništa, pajanje po radnji, gledanje.....ubijanje vremena

Dan treći
Dobro veče
Dobro veče
Znate, meni je jako neprijatno, ali moram nešto da vam kažem. Spušta ranac na zamrzivač.
Izvolite, rekoh izlazeći iza pulta
Znate, ja sam našla u paprici stidnu dlaku
Cic, koja je punila tegle čajevima, i ja se pogledasmo, ja priđem gospođi, uhvatim je blago za mišicu i povedem do zamrzivača na kome je stajao njen ruksag. Tako sam rekla ćeri da ja preuzimam slučaj :lol:
Ona vadi kesu u kojoj je tegla. Ja sam mrtva ozbiljna.
Znate, otvorim ja teglu, i ova mala plastika koja je preko paprike....za nju zakačeni listići od peršuna...sklonim ja listiće i vidim tanku crtu...pomislim da je grančica od peršuna kad ono stidna dlaka. Moj otac od 94 godine pita šta je ovo, i on je video dlaku, znate.....ne mogu da verujem..u šoku sam...tu stade na sekund da uvati vazduh
Ja i dalje ozbiljno ćutim. Cic je pobegla u kupatilo da se smeje.
Ja sam bacila onu dlaku, ne mogu vam pokazati dokaz, znate, i uzela sam da jedem paprike. Ajd, sad, svima nam upadne dlaka ponekad kad spremamo, ali ovo je bila stidna dlaka, znate. Nedostaju tri znate, ali kad sam uzela da jedem, one su meke....nisu čvrste, hrskave....znate, kao da su trule. Pojela sam tri.....ja sam znate veterinarski tehničar, pa rekoh, valjda mi neće biti ništa. I eto, ja sam ih vratila jer one stvarno ne mogu da se jedu. Ni onaj ajvar sad neću, znate i vadi fiskalni račun.
Sekund, molim Vas. Odlazim po viljušku i tacnu, vadim komad paprike, probam....odlična zalučena paprika, naravno meka jer je pečena a ne barena ili poparena....ista kao što je pravim kući.
Nema problema, vratićemo Vam novac.
Znate, meni je neprijatno, zaista....tako sam se radovala toj paprici hrskavoj i čvrstoj.
Ma ajte molim vas, nema problema, važno da je sve pasterizovano :lol: a proizvođača ćemo nazvati i skrenuti mu pažnju.... na propust.....evo novca i potpišite mi ovaj NI obrazac molim Vas.
Potpisa i stade da se razgleđuje po radnji. Pogled joj pade na male voćne štangle od presovanog suvog voća, višnja i jabuka.Objasnimo joj šta je to. Hoće to da kupi. Cic joj kuca i naplaćuje i kaće, pazite kad jedete, možda ima neki komadić malo tvrđi ili delić košpice :lol:
Poješću ovde kod vas u radnji i otvori paketić. Zagrize ga malo i vrlo pažljivo gledajući negde kroz izlog, pa kako nas dve nismo obraćale pažnju na nju, posle nekih 10 minuta reši da ode.
Izađem za njom napolje i gledam......stoji i ne zna kud će...ni šta će....
Cic poče da se smeje i dohvati telefon.....alo, Milane, pa dobro čoveče, šta vi radite dok pravite ajvare i zalučene paprike :rotf: Smejali su se, mladalački, jako....ako, smeh daje snagu

Svašta mi je palo na pamet da je pitam zašto je bacila dokaz kad smo mogli da uradimo analizu....možda i DNK analizu da utvrdimo čija je dlaka....i da je kupila pečenu zalučenu papriku koja ne hrska pod zubima.....i kud pojede tako gadljiva cele tri velike paprike nakon otkrivanja te pasterizovane rožnate tvorevine.....itd.....ali, ništa od toga nisam uradila iz mnogo zdravorazumskih razloga. Zato, hvala sudbi na tom razumu.

PS Izgoreše mi punjene paprike....sad ću gi opravim :manikir:

PS Laka vam noć blogeri....:heart:
 
...sto i Milan nije pekao prvo paprike pa zalucivao...dlacice od stida bi bile hrskave
i,- cinjele bi zacin a ne
neprijatan pod znakom pitanja 'nacin'...
Vjerujem da 90_godisnjaku dlake
muku prave
a jos kad su vijugave i prave
zna sta bi trebale biti
a vala Ljikane i Ti,
galamis na Milana
mozda je coek probao papriku
i poslije'proba'
koje se pomijesaju
vazno je da dobre materijale
i koincidencije daju...

...ja jos ne znam
za davljenje dlakom od Stida
ali,
ocinjega mi vida
one su bolje od svakog konzervansa
i paprike zadrzavaju
u stanju cvrstome...:bye:
 
faraonn;bt305350:
...sto i Milan nije pekao prvo paprike pa zalucivao...dlacice od stida bi bile hrskave
i,- cinjele bi zacin a ne
neprijatan pod znakom pitanja 'nacin'...
Vjerujem da 90_godisnjaku dlake
muku prave
a jos kad su vijugave i prave
zna sta bi trebale biti
a vala Ljikane i Ti,
galamis na Milana
mozda je coek probao papriku
i poslije'proba'
koje se pomijesaju
vazno je da dobre materijale
i koincidencije daju...

...ja jos ne znam
za davljenje dlakom od Stida
ali,
ocinjega mi vida
one su bolje od svakog konzervansa
i paprike zadrzavaju
u stanju cvrstome...:bye:

:rotf::
Ama je važna i pasterizacija
jer ako ne "pukne" onda nije dobro odrađen postupak :lol:
 
Da vam kaže jedna baka iz iskustva: one vijugave više idu u pekmeze, a prave su najbolje za faferone
:zcepanje: :jede::ajmo:
Inače, draga Ljiljo, srce mi je zaigralo od sreće kada sam ugledala da ste sa nama!! Kao u neka meni jako draga vremena kada ste bili tu da nas sve nahranite... Dobro je da postoje sećanja na lepo, ali je najlepše kada smo zaista zajedno, pa makar u virtuali...
Vaša priča, divna, ljudska, snažna, oslikava Vas, baš onakvom kakvu smo Vas zapamtili i zavoleli... Uneli ste život i lepotu druženja svojim dolaskom...
Počastvovana sam što Vam kamen i dalje krasi radni sto.
:vzagrljaj::cmok:
 
Soradze;bt305356:
Da vam kaže jedna baka iz iskustva: one vijugave više idu u pekmeze, a prave su najbolje za faferone
:zcepanje: :jede::ajmo:
Inače, draga Ljiljo, srce mi je zaigralo od sreće kada sam ugledala da ste sa nama!! Kao u neka meni jako draga vremena kada ste bili tu da nas sve nahranite... Dobro je da postoje sećanja na lepo, ali je najlepše kada smo zaista zajedno, pa makar u virtuali...
Vaša priča, divna, ljudska, snažna, oslikava Vas, baš onakvom kakvu smo Vas zapamtili i zavoleli... Uneli ste život i lepotu druženja svojim dolaskom...
Počastvovana sam što Vam kamen i dalje krasi radni sto.
:vzagrljaj::cmok:

:cistinaocare::zcepanje:
Kao što su i cvet i kamen (inače ono što volim jer znače život, postojanost i snagu stvaranja i trajanja ).....kako god ga okreneš, vidiš isti cvet i isti kamen...mnogo to govori i o davaocu i prmaocu, i o cvetu i o kamenu, naravno, onome ko ume da vidi i čuje taj govor :zag:
Sećanja na nešto vredno su i razlog vraćanjima.
Dolazicu s vremena na vreme kada mi vreme da vremena, snage i želje
:zag:
sutra je radni dan.....moram da odmorim ova leđa i imam snage za večernji koncert KUD Lola
:heart:
 
Je l' ona sigurna da je stidna, a ne kučeća ? :lol:

Pozdrav Ljiljo :D :zag:
48bde9e8ca53092b73271f12a1cc6bfb.jpg
 
Poslednja izmena:
... pridružujem se!!!


Soradze;bt305356:
Da vam kaže jedna baka iz iskustva: one vijugave više idu u pekmeze, a prave su najbolje za faferone
:zcepanje: :jede::ajmo:
Inače, draga Ljiljo, srce mi je zaigralo od sreće kada sam ugledala da ste sa nama!! Kao u neka meni jako draga vremena kada ste bili tu da nas sve nahranite... Dobro je da postoje sećanja na lepo, ali je najlepše kada smo zaista zajedno, pa makar u virtuali...
Vaša priča, divna, ljudska, snažna, oslikava Vas, baš onakvom kakvu smo Vas zapamtili i zavoleli... Uneli ste život i lepotu druženja svojim dolaskom...
Počastvovana sam što Vam kamen i dalje krasi radni sto.
:vzagrljaj::cmok:
 
Ellena01;bt305375:
Čitam tekst, čitam komentare...pa majku mu, mislila sam da znam sve o zimnici...uči čovjek dok je živ :lol:

:zcepanje: Eeeee, znanje nema kraj :cistinaocare:
Šta ja sve naučih od ljudi u radnji....ihaaaa, znanje samo defiluje, sestro slatka :lol:

Uzela Cic da prodaje u radnji oplođena prepeličija jaja. Samo ta su lek..mislim oplođena....ono kad pevac naskoči na koku, kako Priroda zapoveda. Ona jaja koja koka samoinicijativno snese bez prirodnog poslovnog angažmana pevca, nisu lek....to su obična jajca. Zato se taj proces kontroliše na registrovanim farmama. I receptura postoji kako se konzumiraju ta jaja. I tako napišemo na tabli.....oplođena jaja japanske prepelice. Naravno, jaja, kao i sva jaja ovoga sveta, stoje u originalnim kutijama u frižideru.
Dolazi gospoja i pita šta mislim, da li bi ona mogla da kupi ta oplođena jaja i da ih stavi ispod svoje obične, srpske kokoške (što će po narodski reči, da prinudno nasadi sirotu, naivnu srpsku kvočku), jer ona ima plac i koke, guske, prasiće, koze itd....pa da se izlegu male japanske prepelice....baš bi volela da ih ima
Rekoh.....mislim da to ne bi išlo baš tako kako ste zamislili, jer, ovo je frižider gospođo, nije inkubator :zcepanje:
 
LJILJA MMM;bt305396:
:zcepanje: Eeeee, znanje nema kraj :cistinaocare:
Šta ja sve naučih od ljudi u radnji....ihaaaa, znanje samo defiluje, sestro slatka :lol:

Uzela Cic da prodaje u radnji oplođena prepeličija jaja. Samo ta su lek..mislim oplođena....ono kad pevac naskoči na koku, kako Priroda zapoveda. Ona jaja koja koka samoinicijativno snese bez prirodnog poslovnog angažmana pevca, nisu lek....to su obična jajca. Zato se taj proces kontroliše na registrovanim farmama. I receptura postoji kako se konzumiraju ta jaja. I tako napišemo na tabli.....oplođena jaja japanske prepelice. Naravno, jaja, kao i sva jaja ovoga sveta, stoje u originalnim kutijama u frižideru.
Dolazi gospoja i pita šta mislim, da li bi ona mogla da kupi ta oplođena jaja i da ih stavi ispod svoje obične, srpske kokoške (što će po narodski reči, da prinudno nasadi sirotu, naivnu srpsku kvočku), jer ona ima plac i koke, guske, prasiće, koze itd....pa da se izlegu male japanske prepelice....baš bi volela da ih ima
Rekoh.....mislim da to ne bi išlo baš tako kako ste zamislili, jer, ovo je frižider gospođo, nije inkubator :zcepanje:

:lol:
E, to ja zovem praktičnošću našeg čovjeka...vidjela ta gospoja priliku da napravi biznis, već joj okice zasjale kad je sve stavila na papir...narod sve bolesniji, a jaja prepelica još jedno čudo u moru alternative... :lol:
Ovdje kod nas trenutno aktualni EU fondovi...navalili ljudi čim čuli da se dijele neke pare...i nije važno šta i kako, važno je da su pare na vidiku....i tako, priča mi prijateljica, savjetodavac za EU fondove: dođe kod nje žena, bavi se uzgojem kokica...želi kandidirati, želi proširiti proizvodnju....čula ona da se sve zasniva na tzv. "uvjetnom grlu", pojam je poznat onima koji se razumiju imalo u poljoprivredu, primjera radi, jedno uvjetno grlo je životinja ili skupina istovrsnih životinja težine 500 kg....i tako, čula ona da je njen susjed kandidirao i da će dobiti pare po broju krava....čula ona za to uvjetno grlo, pa ako je kod njega to "grlo" jedna krava, što i njena kokica ne bi bila....kad stavila sve na papir; broj kokica, pomnožila sa parama po uvjetnom grlu, dobro da joj nije pozlilo od cifre koju je dobila....uglavnom, moja prijateljica je imala veliki problem da dotičnoj objasni da jedna krava nije isto što i jedna kokica.... :lol:
 
Ellena01;bt305467:
:lol:
E, to ja zovem praktičnošću našeg čovjeka...vidjela ta gospoja priliku da napravi biznis, već joj okice zasjale kad je sve stavila na papir...narod sve bolesniji, a jaja prepelica još jedno čudo u moru alternative... :lol:
Ovdje kod nas trenutno aktualni EU fondovi...navalili ljudi čim čuli da se dijele neke pare...i nije važno šta i kako, važno je da su pare na vidiku....i tako, priča mi prijateljica, savjetodavac za EU fondove: dođe kod nje žena, bavi se uzgojem kokica...želi kandidirati, želi proširiti proizvodnju....čula ona da se sve zasniva na tzv. "uvjetnom grlu", pojam je poznat onima koji se razumiju imalo u poljoprivredu, primjera radi, jedno uvjetno grlo je životinja ili skupina istovrsnih životinja težine 500 kg....i tako, čula ona da je njen susjed kandidirao i da će dobiti pare po broju krava....čula ona za to uvjetno grlo, pa ako je kod njega to "grlo" jedna krava, što i njena kokica ne bi bila....kad stavila sve na papir; broj kokica, pomnožila sa parama po uvjetnom grlu, dobro da joj nije pozlilo od cifre koju je dobila....uglavnom, moja prijateljica je imala veliki problem da dotičnoj objasni da jedna krava nije isto što i jedna kokica.... :lol:

Kuj kaže da krava i kokoška nisu isto? EU? Svašta:rtfm::rotf:
 

Back
Top