...izgubljeno ...nenadjeno...

...sjedim i trazim sebe
u danima trcanja
gdje sam god protrcao
trebao sam stati
ali nije isto uraditi
pa onda misliti
samo to dvoje
jedno uz drugo
ne stoje
...pisem ti zakasnjelo pismo daleka moja djevojcice
pisem jer znam
nece doci
pisma su izgubila sve adrese
zato pisem
onako dnevnicki i sve po redu
kako je trebalo kad smo bili tu
i ispustili
sve...po redu...
 
faraonn - Prijatelju nemoj toliko da se uzbudjujes,ako nekada ne mozes da pronadjes sebe.ima jedan jednostavan trik,za takav problem.
Ako nemas,nabavi jedno vece ogledalo (najbolje preko celih vrata) u kome mozes da vidis celu svoju figuru.Dakle,kada god posumnjas
da te nema,ti jednostavno stani pred ogledalo i...naci ses sebe,u svoj svojoj velicini!!!:zcepanje:
 
Lord Gledston;bt304457:
faraonn - Prijatelju nemoj toliko da se uzbudjujes,ako nekada ne mozes da pronadjes sebe.ima jedan jednostavan trik,za takav problem.
Ako nemas,nabavi jedno vece ogledalo (najbolje preko celih vrata) u kome mozes da vidis celu svoju figuru.Dakle,kada god posumnjas
da te nema,ti jednostavno stani pred ogledalo i...naci ses sebe,u svoj svojoj velicini!!!:zcepanje:
...
Vase lordstvo,
naucili su me da Lordovi
kad posjete
idu sa savjetnicima
a posebno u zemlje misirske
odakle se vuklo nepristojno sakacki
sto svjedoce zemni ostaci Tutankamonovi
...onda savjetnici tj.riznicari
blaga Doline Kraljeva
krenu se u branje pustinjskih djevojcica i opet se vrate razvratima svojih tamnih Dvoraca ciji zidovi i danas odjekuju ...mladim gojkovicama i nezeljenom djecicom...
Da nijesam Faraonn odgovorio bih rado a morao sam svakako kako i rece Vladika Rade...
P.S.
Faraoni ne gledaju u ogledalo jer samo majmuni gledaju "sebe u zrcalo"...
...neka si ti dosao Gledstone
ali,
Faraonn je imao prijatelja sa istom i titulom i imenom....o tempora o mores...
Hvala...
 
Poslednja izmena:
Hakime,kao i ja tako i ti znamo da slucajnosti prave najsjajnije bljeskove nesto slicno prvom poglefu u emocijama...jer utrosi se mnogo energije u odabirima ,pripremama strahovanjima da se onda ksd zaskripi i jos vise izgubi uprsvo zbog izrecenog...Faronn ima slobodu da apriori uzima tebe za dijeljenje ove konreplscije...Hakim je Prijstelj faraonna Tumnopoteha I.
 
avatar392895_2.gif
,-n a c i s t o ...
ali neka
nema nista lijepog
bez velika
zveka...:bye:
 
Onaj ko nema sopstvenu priču, izgubljen je u ovom nepreglednom svetu. Jer, život se svodi na pričanje priča. Priče se mogu pisati, pevati stihovima, pričati, ukrašavati notama, bojiti kičicom, vajati, klesati u kamenu. Umetnost pripovedanja i čin imaginacije čine vrata kroz koja, zakoračivši ulazimo u nečiju priču. Obogaćeni empatijom, stapamo se sa njom.

"...izgubljeno ...nenadjeno..." je jedna od Faraonnovih priča. Jedna od građevina ukrašena stihovima po kojoj se orijentiše u svom svetu u kome gradi svoja svetilišta, ali i zatvorske ćelije. Satkanim rečima peva o ljubavi neoživljenoj, ostavljenoj na nekom od puteva svog životnog vojevanja. Otvara nam oči, ali ih i zaslepljuje setom.

..."gdje sam god protrčao
trebao sam stati"...

U svom vojevanju, Faraonn je preživeo bitke, ali je postao neko drugi, negde drugde. Sećanja blede na rat koji je prošao, stare ljubavi više ne postoje. Sve se rastočilo, nekada zaraćene strane su sada ljubavnici. Ordenje i medalje su sada igračke u rukama nepoznatih ljudi, topovi su ponovo rastopljeni i izliveni u crkvena zvona. Faraonn zna da su pobede samo odlaganje poraza, sopstvenih i tuđih. On zna da nas vreme uvek pobedi. Divnim stihom peva da se niko i ništa ne može sačuvati od promena i da su čak i ..."pisma izgubila svoje adrese i neće doći"...

Sumorni osećaj koji izvire iz tišine Faraonnovih stihova govori da je ono što čini naše živote veoma krhko, nepostojano, nedoživljeno. Govori da tek što smo krenuli u život, tek što smo upoznali ljude koje je trebalo voleti, tek što smo jedva našli put kroz neprohodne šume života, da već treba da znamo da je život i blagodat i prokletstvo.

"...izgubljeno ...nenadjeno..." je prostranstvo Faraonnovog života u kome čitalac iščezava. Činom čitanja razleže se zvuk simfonije. Tužne tonove neoživljene ljubavi Faraonn bezglasno priča stihovima, čijom lepotom bivaju oživljeni i ozvučeni u čitalačkoj samoći.
 
Poslednja izmena:
...ranim jutrom bacam po planinskim maglama rijeci moje Prijateljice
da bi ih cuo , njihov odjek i znacaj
pogadjanje smisla i volje jer idem uzbrdicama a snaga ne treba nego samo tihovanje i neometeno ulazenje
u misterije dubina sume i kamenjara
ocekujem da mi izadje neke sjenka sa onim....Buuuu...ali ne ovo je samo predznak da se udaljava prava vrijednost i negdje ugnijezdena sarkasticno tuguje
usljed svoje sjete
i gaji vec odraslo dijete
a ja,
nikad im ni igracka nijesam bio
a,
kamo li dijete...
Da...da...Soradze...i blagodat i prokletstvo
ali kad bi moglo obrnutim redom
lakse je podnijeti teze
kad teze
poslije steze
to je kao otvoren prozor u zimskom popodnevu i tako zaboravljen uspava nas...
...neka cita i Faraonn i Faraonn_pjesnik ovaj Lament
Lament
sto ga svi nosimo
podnosimo ili ne
ali je tu
ocekujem sigurno da se oglasi neko pismo sakriveno u ladicama koje su nekim drugim rukama
pospremljene
a njima je nestao
i dio mene
...mora da sam nasao sebe u rijecima moje drage Prijateljice koja oslobadja usput nepravde stare a i nove koje dolaze iz_nikudnine
ali dolaze
najteze udarce zadaju nam
oni koje ne znamo
ali smetao mi im sto eto, ponekad iznesemo njihove rane
a onda se ponasaju kao da smo mi te rane zadali...
Pokajace se oni
ali,
ta kajanja su samo odjeci njihovog sarkazma
koje je Faraon naucio skuvati i ucutati
ali radi to i ,-Ti...:hvala:
 

Back
Top