Balasevic

Balasevic: ''Jednostavno, nekada mi se činilo da je savršeno poznavati savršenu osobu poput tebe, ali na kraju shvatih da to savršeno poznavanje savršene osobe ipak traži da i ova druga strana bude savršena. Nažalost, ja nemam takav pedigre. Ja sam neko sasvim običan, manje bitan.. Samo jedna mala duša na ovome svetu, ali opet, ja sam neko ko je ceo svoj svet video u tebi... ''

- Poslednje reci ukazuju da je savrsenstvo vlastitog sveta projektovano u osobu koja je time dobila karakteristike savrsenstva. Zato ostaje pitanje da li je u takvom savrsenstvu uopste bila moguca veza izmedju stvarnih ljudi?

-------

Mika Antic: "Ako je neko u mraku izgubio kapu, zar ce ici na svetlost da je trazi?"

-Nece je traziti na svetlosti, vec uz pomoc svetlosti. Nosice je sobom u mrak da bi resterao tminu. To ce mu omoguciti da sagleda skriveno ili da otkrije ono za cim traga.

--------------

Lao Tzu: " Ako ste depresivni, zivite u proslosti. Ako ste anksiozni, zivite u buducnosti. Ako ste u miru, zivite u sadasnjosti."

- Ljudi nisu uvek depresivni zbog proslosti, niti su anksiozni zbog buducnosti. Naprotiv, najcesci razlog je upravo sadasnjost ili trenutna situacija u kojoj se nalaze. U slucajevima gde se na nju ne moze uticati, proslost i buducnost mogu biti blagotvorne.

Ponekad ljudi pronalaze utehu u dragocenim momentima iz proslosti. Cesto ih smesne predjasnje avanture ili dogodovstine uspevaju opet razveseliti i uneti malo vedrine. Ili, im secanja na ranije prebrodjene teskoce i uspehe vrate nadu da ce buducnost, ipak, biti bolja. To im daje snagu i podstreh da istraju. Na taj nacin im proslost i buducnost ublazi bol i ucini da neizdrzivo postane izdrzivo.

Medjutim, u slucjevima gde je moguce uticati na promenu situacije, beg u proslost ili buducnost postaje stetan. Njime se nastoji izbeci suocavanje sa situacijom, odnosno preuzimanje aktivnog stava i odgovornosti za svoj zivot.

Zivot je promena koja zahteva stalnu adaptaciju kroz vlastiti rast i razvoj da bi bili u stanju da uspostavljamo duhovnu ravnotezu i pronalazimo mir. Ko to ne cini za njega nema mira ni u proslosti, ni u buducnosti, ni u sadasnjosti.

Covek koji je ostvario istinski mir u sadasnosti, miran je bez obzira da li se kroz nju suocava s prosloscu, da bi izvukao pouku, ili anticipira buduce dogadjaje. Spoj ili integracija proslosti i buducnosti u svakom sadasnjom momentu je neophodna da bi on postao potpun i efikasan.
 
Poslednja izmena:
setih se kad sam studirao kako je jedan kolega doveo koleginicu u svoj iznajmljeni zaprđeni sobičak, pustio đorđa balaševića na kasetofon i postavio joj legendarno pitanje: može đoka?
 
Balasevic: “Jednostavno, nekada mi se činilo da je savršeno poznavati savršenu osobu poput tebe, ali na kraju shvatih da to savršeno poznavanje savršene osobe ipak traži da i ova druga strana bude savršena

Nema savršenih ljudi a šta nam se čini ili ne čini po mesečini, u ladovini ili po vrelini ,to je druga priča :D
Svi smo mi pali andjeli :(

Covek koji je ostvario istinski mir u sadasnosti,
Čovek može steći mir samo ako spozna sebe i pomiri se sa tim,ali budući da svi od toga uglavnom beže zato je i mir u ljudima retka pojava :whistling:
 
Poslednja izmena:
Da. Mir se ne moze ostvariti jednom za svagda nego je to proces koji traje citav zivot. On se mora ostvarivati iznova u svakoj novoj situaciji ili promeni. Kroz to se i postize razvoj i samospoznaja.
 

Back
Top