Patriote i izdajnici - dokle ćemo jedni druge vređati, a zanemarivati suštinu?

Gledam sad ovde na Krstinoj Politici jos jednu temu o tome da li je neko patriota ili izdajnik. Rec je tu o Bosku Obradovicu, lideru Dveri. Za neupucene, to je partija koja oko drustvenih stvari uglavnom ima konzervativne i desne poglede koji bi se donekle mogli uporediti sa nekim demohriscanskim strankama u Evropi, ali ekonomski program im mnogo vise lici na levo orijentisane stranke.
Nebitno, pitam vas dokle cemo mi uopste politicare i sve ostale posmatrati kroz prizmu koja je bliska ratnim vremenima? Alo bre, pocnimo vec jednom da posmatramo stvari normalno, znaci taj Obradovic je politicar s pogledima koji vam se svidjaju ili ne, ali nije osoba koja treba da bude vredjana od bilo koga i na bilo koji nacin. Ovde se ljudi koji misle drugacije cesto proglasavaju za izdajnike. Glupost, najcesce je upravo taj ''izdajnik'' zapravo pametniji od ''patriote'' koji mu je zalepio etiketu. A to da vredjanje vise govori o onome koji to cini nego o zrtvi takvog (ne)dela davno je receno.
 
Podela na patriote i izdajnike... Bog i Juda... u politici smo oduvek imali patriote i izdajnike i imacemo ih zauvek. Dok je sveta i veka.
Koliko god to zvucalo povrsno, to je istina, a ona se moze maskirati nekim slozenijim pojmovima, nekim slozenijim izrazima i recima, ali sustina ce ostati ista - postojace oni koje cemo razapeti neduzne, oni koji su sve zakuvali i oni koji koji peru ruke.
 
Јаооо, Длугомире, фолиранту ни један!?:roll::hahaha:
Сад продајеш неку финочу и толеранцију, а и сам си у таквим "дискусијама" учествовао здушно и лепио етикете ништа нежније и опрезније...
Овде те не знају, па можда неког и превариш...:lol:
 
Роло Томази;bt304144:
Јаооо, Длугомире, фолиранту ни један!?:roll::hahaha:
Сад продајеш неку финочу и толеранцију, а и сам си у таквим "дискусијама" учествовао здушно и лепио етикете ништа нежније и опрезније...
Овде те не знају, па можда неког и превариш...:lol:
Ja sam uvek bio fin i tolerantan, a ako ti to nisi ukapirao ja tu ne mogu nista. :mrgreen:
 
Дух времена је такав на овом простору да су термини " Издајник", " Родољуб" и " Херој" практично забрањене. Тоталитарно време.
А иначе, интелектуалци и господа се у право и разликују од осталих по томе што не дозвољавају да буду као ветроказ. Што не пристају да се окрећу онако како се окреће јавно мнење, кога иначе нема. Јавна сфера код нас Срба не постоји. Ова окупација је таква.
Наравно да ће мод се делити на гадове издајнике и нормалне то јест родољубе.
 
Sanovnik;bt304180:
Дух времена је такав на овом простору да су термини " Издајник", " Родољуб" и " Херој" практично забрањене. Тоталитарно време.
.
Ne znam gde ti ziviš i šta pratiš, ali ako nešto što se svuda pojavljuje proglašavaš zabranjenim, to znači da si mnogo toga prevideo.
 

Back
Top