ROKEN ROL SEBIČNJACI I KULTURNO PARAZITIRANJE

Ako rokenrol svrstamo u kulturu , onda rokenrol orkestre možemo videti kao kulturne institucionalne elemente , koji doduše , nalaze se negde pri dnu sveopšte kulture , ali su zasigurno njen uticajni gradivni element . Tad za članove tih orkestara , možemo reći da su graditelji naše kulture , baš kao što to kažemo za glumce , scenariste , režisere , slikare , vajare , knjževnike - pa i univerzitetske profesore , akademike i zašto da ne , religijske i verske čonodejstvućuće persone !
Sledstveno ovom viđenju , možemo se zapitati , šta po ovom pitanju podrške radničkoj sirotinji i bedi čine svi oni - da preduprede njihovu galopirajuću propast i priključe se kokretnim njihovim borbama , protestima , štrajkovima i slićnim aktivnostima ? Koje manifestacije su preduzeli i preduzimaju ? Kakva je njihova javna aktivnost po ovom pitanju , te šta vaspitno akciono preduzimaju ?
Mukajet !
Zaista svi oni uglavnom ćute , gledaju svoja sitno interesna posla - kako što uspešnije kao pijavica da se okače na budžet , indirektno na ta radnička izmoždena , opljačkana i ponižena pleća !
images

I to je to !
Bolje rečeno , naši kulturni činbenici nemaju nameru da izdaju svoje , sitno interesne parazitske pozicije - ma koliko te pozicije kulturu činile bednom i ništavnom !
Pa ako je to tako , a ćutanje kulturnih čimbenika na to ukazuje , imajući u vidu da je rokenrol na dnu kulturnog sveopšteg zdanja , možda mu ne treba mnogo zameriti , jer eto , o ovom događaju i njmu sličnim , nisu pokrenuli predsednika akademije nauka i njene članove , predsednika srpskog univerziteta i sve akademske njene činbenike , patrijarha i sinod - tma i tuštu kulturnih delatnika , pa i samog Lazara Ristovskog ; za koga kažu da je koliko juče dobio silne milione iz budžeta , da činodejstvuje u našoj kulturi !
Po njegovom slučaju uloženih miloiona , može se reći da nam je mnogo skupa ta naša kulturna beda !

Rokenrol sebičnost
" Za razliku do Bande Bassotti nijedan jedini srpski rokenroler ili urbani muzičar se nije udostojio da uradi istu stvar. Nijedan jedini bend se nije solidarisao sa radnicima Fijata niti bilo kojim radničkim štrajkom u zemlji. E sad, nije da u Srbiji nema izvođača koji koketiraju sa socijalnim temama. Evo recimo podršku štrajkačima je mogao da pruži Beogradski sindikat. To bi izgledalo prikladno s obzirom na imidž benda. Takođe, Rambo Amadeus često voli da "levičari" u svojim izjavama. Ali kada se desi nešto konkretno kao štrajk onda ga nema da javno podrži radnike."
http://www.danas.rs/dijalog.46.html?news_id=351960&title=Rokenrol+sebičnost

 
Umetnici parazitiraju na radničkim plećima? Bojim se da su ti razdešene nišanske sprave.
Ako ćemo da se pitamo ko parazitira, prođi kroz grad. 2 miliona duša NIŠTA ne proizvodi. A baš često povlači vodu iz 2 miliona vodokotlića, dobija minimum 6 miliona obroka dnevno, zahteva i traži. Ništa ne stvaraju, jedu ono što nisu stvorili. "Ja tebi popravim auto, ti meni ošišaš psa", gde je tu stvaranje vrednosti? Korisni su kao glasačko telo.
Neko im je rekao da oni vrede i zaslužuju, da treba da traže, zahtevaju.
Od koga?
Od onoga ko proizvodi.
Seljak stvara vrednost. I drugi koji mu je okalio i naoštrio raonik. I treci koji mu je sašio opanke.
Al da bi seljak radio i stvarao treba mu lepota.
I evo je.
Umetnici nisu potrošači, umetnici nisu pasulj, nisu ni ratnici ni revolucionari, umetnici su so ovom svetu.
Bez njih bi svet bio bljutav, zaboravio bi razlog svog postojanja.
Umetnost je korak ka očovečenju, jezik bogova. Ona je takođe i rad, ali rad sa smislom i lepotom.
 
....znaš Sudijo , ja sam izviđač - artiljerijski ; oči artiljerijske......samo kako stoji stvar , ta ratiljerija je tazoružana i raspuštena , a dostojan naslednički kadar nije odnrgovan , a kako stvari stoje , neće na ovim prostorima biti ni rođen.....nije vreme mojoj artiljeriji.....
....sad su vremena za neke druge artiljerce - sda je vreme CECILENDA i PINKOVIZACIJE !

....a što se tiče stanovnika sela ( proizvođača hrane ) i radnika u svim industrijskim granama - njima svaka čast.....isusovske su to , paćeničke duše !....njima bi bolje bilo da slušaju Mocarta i razvijaju tako svoje duhovne moći i saznajne potencijale , nego da se razgaljuju i razgaćuju - umrtvljuju sa parazitskom ciganskom i svakom drugom muzikom....!....od ciganske muzike , Janike tamburaša , samo članovi te muzičke BANDE imaju velika i prebogata imanja , stečena pražnjenjem džepova , milionske publike siromašnih i zatucanih , izmanipulisanih radničkih bezgaćana !
 
Ne bih ja to tako olako potcenjivao.
Ta artiljerija se pokazala kao izuzetno sposobna i odgovorna u ratu devedesetdevete.

Mocart je više za protestante, švapske i švajcarske seljake. Pa da vidimo šta su duhovni i saznajno potencijalni tako vredno stvorili? Jedni Aušvic, drugi sat sa kukavicom.
Predlažem da poneseš malo ušteđenih para, odeš u kafanu, skineš grč sa par pića, a onda platiš pesmu al pustiš cigane da ti oni izaberu pesmu.
Kašće ti se samo. :pivce::kpozdrav:
 
....ma prošlo me to - rmbačenje za tuđu sreću....više ne ližem maliganske grliće uz ćemane.....sad sam bajagi racionalniji - pa kad me strefi sevdah , zviznem net.....on je muzički , a i saznajn jeftiniji i zdraviji od bilo koje kafane , biblioteke ili dvorana sa takozvanim kulturnim programima.....hoću trezan , u svakom pogledu , da dočekam kraj - ako pre toga ne nafatam kakav god revolucionrni talas , ušta mnogo sumnjam !
 
123loncar;bt303655:
....ma prošlo me to - rmbačenje za tuđu sreću....više ne ližem maliganske grliće uz ćemane.....sad sam bajagi racionalniji - pa kad me strefi sevdah , zviznem net.....on je muzički , a i saznajn jeftiniji i zdraviji od bilo koje kafane , biblioteke ili dvorana sa takozvanim kulturnim programima.....hoću trezan , u svakom pogledu , da dočekam kraj - ako pre toga ne nafatam kakav god revolucionrni talas , ušta mnogo sumnjam !

Male su šanse da potkačimo revolucionarni talas, nije da nam ne treba, nego znam nas, hebo nas...... Inače, slažem se da braća po R'n'R moraju malo više da se angažuju, pa makar i da dopru do tih 500-1000.koj espominje Hakim,. Jer R'n'R je umetnost pobune, zar ne?
 
shonery;bt303664:
Male su šanse da potkačimo revolucionarni talas, nije da nam ne treba, nego znam nas, hebo nas...... Inače, slažem se da braća po R'n'R moraju malo više da se angažuju, pa makar i da dopru do tih 500-1000.koj espominje Hakim,. Jer R'n'R je umetnost pobune, zar ne?

....sve što više vatam zijala po ovom netu , sve više kužim da je rok genijalno delo vladara - ventil za pražnjenje negativne energije borbene eksploatisane mase , efikasniji od sportskih arena ; pritom jeftiniji i sigurniji , a prodorniji kroz svest nesnosnih grdnih masa , što se muče i puče ( kako bi rekao Vladika Rade - u latiničnom izdanju)......
.....malo ljudi uočava da ti , takozvani revolucionarni rokenrol muzičari , lagodno žive od prodaje te magle argatorskoj rulji ( koja ih čini strpljivim trpljačima , rbovima pomirenim sa sudbinom koju im kroji vlast ). te da je većina tih buntovnih revolucionara , stekla pozamašni kapital , društveni status sa enormnim privilegijama - titulama i novčanim visokim apanažama......
....ne treba mnogo pameti da se zapita čovek , zašto im dodeljuju visoke nagrade , premije i angažmane , ljudi na vlasti , kad su oni eto buntovno , antiprotivno i revolucionarno ustali protivu njih....!?.....pa tek zašto primaju te novčane visoke iznose , od onih protivu kojih su buntovnički ustali....!?.....kakvi su to ljudi koji rabe tuđu nesreću , manipulišu sa njom i bogate se , veoma lako i lagodno , na njoj ....!?.....
 
Poslednja izmena:
123loncar;bt303666:
....sve što više vatam zijala po ovom netu , sve više kužim da je rok genijalno delo vladara - ventil za pražnjenje negativne energije borbene eksploatisane mase , efikasniji od sportskih arena ; pritom jeftiniji i sigurniji , a prodorniji kroz svest nesnosnih grdnih masa , što se muče i puče ( kako bi rekao Vladika Rade - u latiničnom izdanju)......
.....malo ljudi uočava da ti , takozvani revolucionarni rokenrol muzičari , lagodno žive od prodaje te magle argatorskoj rulji ( koja ih čini strpljivim trpljačima , rbovima pomirenim sa sudbinom koju im kroji vlast ). te da je većina tih buntovnih revolucionara , stekla pozamašni kapital , društveni status sa enormnim privilegijama - titulama i novčanim visokim apanažama......
....ne treba mnogo pameti da se zapita čovek , zašto im dodeljuju visoke nagrade , premije i angažmane , ljudi na vlasti , kad su oni eto buntovno , antiprotivno i revolucionarno ustali protivu njih....!?.....pa tek zašto primaju te novčane visoke iznose , od onih protivu kojih su buntovnički ustali....!?.....kakvi su to ljudi koji rabe tuđu nesreću , manipulišu sa njom i bogate se , veoma lako i lagodno , na njoj ....!?.....
Čitava ta stvar je projekat dobro osimišljen i ciljan i još bolje realizovan.Uostalom srušio je jedno moćno carstvo što niko silom oružja ne bi mogao.Naravno i Hoilivud računam u to.:think:
 
shonery;bt303664:
Jer R'n'R je umetnost pobune, zar ne?
Био, некад; сад је само бизнис фолираната.
Превише је ту новца ушло, да би то остало и уметност, а камоли ангажована; они су данас чешће промотери актуелног потрошачког друштва него критичари.
 
Ovaj Blog je poslednji koji je napisao 26.VII.2O17 godine,nas postovani Kolega "Loncar".Posle ovih redova,nije vise napisao ni jedne jedine

reci.Pretpostavljam da mu se dogodilo "ono",sto i nas sve ceka kad tad...Oprastam se od Njega,sa velikim postovanjem i uvazavanjem.

Bio je neobicno agilan u pisanju tekstova na ovom forumu,i voleo je da vodi ponekad i vrlo zestoke rasprave,po raznim pitanjima od opsteg

znacaja.Neka mu je Slava !
 
Lord Gledston;bt307156:
Ovaj Blog je poslednji koji je napisao 26.VII.2O17 godine,nas postovani Kolega "Loncar".Posle ovih redova,nije vise napisao ni jedne jedine

reci.Pretpostavljam da mu se dogodilo "ono",sto i nas sve ceka kad tad...Oprastam se od Njega,sa velikim postovanjem i uvazavanjem.

Bio je neobicno agilan u pisanju tekstova na ovom forumu,i voleo je da vodi ponekad i vrlo zestoke rasprave,po raznim pitanjima od opsteg

znacaja.Neka mu je Slava !

Lorde, je li ovo tačno ?
Primjetila sam da ga dugo nema, ali...
:kpozdrav:
 

Back
Top