IMA NADE ZA NAS

Inžinjersko tehnolške inovacije , koje se realizuju od ideje , preko projektovanja do izrade , stub su razvoja države ! Ovakvi projekti ako nisu retki , oću reći ako su mnogobrojni i gotovo svakodnevna stvar - od njive do neba , obezbediće nam opstanak , rast i razvoj !

giphy.gif
 
LONCAR -Nemoj da stavljas neozbiljne naslove,svojih Blogova.O kakvoj ti nadi govoris.Ti si u svom Blogu,stavio fotku nekog oruzja,koje
nemam pojma sta je,jer sam se oruzja oduvek gadio.I koga Ti pitas,ima li nade za nas ? Pitanje treba da postavis onome,ko je tu fotku stavio.
Da je stavljena fotka,sa recimo poljima zita,vocnjacima,oborima sa svinjama,Bikovima koji najasuju na krave....ja bih ti odgovorio:Da.Ima nade.
Mi smo bogata zemlja,imamo dosta hrane,bikovi su puni sperme,da oplode krave,koje ce oteliti telad.da.Bice hrane.Bice novca.Ali,ne.
Ti si stavio neke raketne cevke,neke ubilacke sprave.Ne.To nije moja Srbija.To nije moja bogata poljoprivedom,stokom i vocarstvom Srbija...
Pitaj Loncar nekog drugog,ima li nade za nas.Pitaj onog,koji ti je tu ratnicku fotku dao...
 
....vidiš Lorde , stvar nekako stoji ovako :

" из Србије је само у државе чланице Организације за економску сарадњу и развој (OECD) у 2015. години емигрирао рекордан број младих људи – 60.000 "

a to nekako znači da u za tri decenije nećemo imati čitav jedan grad , milionski -- pa ako primiš k'znanju i ovo :

" у Србији је 2016. било „најмање рођених беба у последњих 100 година“, док они који одлазе нису у фокусу пажње надлежних државних органа. Наиме, Републички завод за статистику Србије објавио је да је број живорођених у Републици Србији у 2016. години износио 64.734, док је број умрлих 100.834 лица. Негативан природни прираштај је 36.100. У периоду од 2006. до 2016. године број становника у Републици Србији је само по основу природног прираштаја смањен за око 385.000 "

skapiraćeš o čemu govorim !
 

Back
Top