Duhovni seratori

Sigurno se pitate zašto mi je gowno omiljena reč koju koristim. Pa, nekako, to mi izgleda kao ono svetlo u vama, koje svi imate i kome se svi klanjate, a kad i ako dođete do prosvetljenja, možete reći: “Eureka! Postigao sam to. gowno sam i smrdim.”

Kao što kažu zen majstori: “**** sam i pre, serem i nakon, samo što sad ne čitam novine na WC-u, nego dišem punim plućima u sadašnjem trenutku.”

Jedna reč se izvitoperila, a zove se ljubav. Mržnja je ostala autentična. Ona i dalje smrdi na isti način. Ali ljubav je dobila svoje novo lice. Njena prava smisao i sila se izgubila od puno sranja.

Ljubav je ovo, ljubav je ono. Ako se smejem - onda sam pun ljubavi. Ako stavim dovoljno ulja na kosu - onda ću biti još više u ljubavi. Ako dam za crkveno zvono - tad će me čak i bog voleti. Ako šefu operem WC školjku - možda dobijem i povišicu. A gde ćeš veće ljubavi od te u današnjem svetu?

Duhovni seratori će vam iskopirati drevne mudrosti u vortex-govnima i govoriti - “Kako zračiš tako privlačiš” - (žao mi je onih govana) i ostala kanalizacija sa Plejada i ostalih sazvežda imaju svoje definicije ljubavi...

I gde je tu nestala izvorna sila ljubavi, autentična i bezumna, koja nikoga ništa ne pita, nego ide ravno u srce i ne pita je li to dobro ili nije, već izgori do kraja u tome što jeste, a to je sama ljubav... i ne peva - “Magla, magla, magla oko nas” - ona se izdiže iznad oblaka ovozemaljskih briga i brigica, ratova i podela, bdp-a i inflacije, svakakvih kapitalizama-socijalizama-fašizama-državizama-nogometniklubovizama, Velikih bratova i guči-mući-Dolče&Gabana verzija ljubavi...

Ona kad vidi svoj odsjaj u Suncu zna da je ono što joj niko ne traži izvan nje same...

Ona je Sunce. Namaste.
 
farting_smiley.gif


smiley_fart.gif

:hahaha:
 
Ja ne volim cestu upotrebu rijeci ljubav.
Jezim se kad ljudi kazu nekom "ljubavi a samo su obicni poznanici.....
Izbijelila je ta ljubav danas i vise nema nikakvu boju.....
Ljubav se osjeca i daje nekom ko zeli da je primi.....
Ali vec odavno ona se siluje i krade...
Vrlo lijep i poucan tekst......:bye:
 

Back
Top