Sam svoj hram

Jedan moj Facebook prijatelj me je pre neki dan pitao šta treba da učini za čovečanstvo, odnosno za ljudski rod, da bi duhovno napredovao. To pitanje me je pomalo nasmejalo, jer je očigledno da se zapetljao u gune neznanja, kao u paučinu, odnosno, još gore, da ga je neki polupismeni samozvani guru, plitak kao opanak i prost kao pasulj, kakvih danas na Internetu ima koliko hoćete, upleo u gune neznanja, kao u paučinu... Objasnio sam mu da ne treba da uradi apsolutno ništa. Čovečanstvo, odnosno ljudski rod, nimalo se ne razlikuje od mravinjaka, osinjaka, košnice... ili najzad tora punog ovaca... Neko ko veruje u sve što vidi i čuje, u RL, ili u sve što vidi na Internetu, pretežno na YouTube, u VL, odnosno nesvesna i neprobuđena budala, koja jede sve što mu se poturi pod nos, mislim na meso, mleko i jaja, kao i industrijsku hranu sa kodom HACCP, naravno konzumira i kafu, duvan, alkohol, lekove i droge... jadni GMO žderonja, GMO mlekonja i GMO paštetonja, ne zaslužuje nikakvu pažnju probuđenih pojedinaca koji treba da nastave da idu sopstvenim putem duhovnosti, ne bi li na koncu stigli do nirvane, jer trećeg nema... ili si svoj, ili si kao svi drugi. Ende. Dakle, ne treba da činiš ništa za druge ljude, za ljudski rod, čovečanstvo, mravinjak, osinjak, košnicu... tor pun ovaca... ili bilo kakvu drugu nesvesnu i programiranu skupinu palih duša... Gledaj samo sebe i svoj put, jer si sam svoj hram i treba dovoljno da svetliš samom sebi. Namaste.
 

Back
Top