Osvajanje slobode jednako je vaskrsavanju iz mrtvih !

Živi a da i ne žive - to je sve šta se može reći za sirotinju i njenu bedu !
Zato je važno ustati i boriti se za život , osloboditi ga ropstva koje ga umrtvljuje !
A kome i čemu služi umrtvljen život , pitanje je koje može da pokrene stvar ka slobodi !

" Kapitalističko društvo je carstvo umrtvljenih. "

http://www.danas.rs/dijalog.46.html?news_id=346203&title=Laž+i+sistem
 
Erih From je napisao knjigu "Bekstvo od slobode" pre više decenija gde je objasnio ovaj fenomen koji se danas uveliko dešava i to pre svega u društvu izobilja na Zapadu a svako potrošačko društvo je takvo i tome teži,bekstvu od slobode mada uvek je bilo da narod preferira "hleba i igara",a ovi što vladaju to znaju i znaju šta rade tako da...
 
....iskren da budem , ponekad blenem i pitam se pa šta znači taj pojam : sloboda !?.....i ostane bez teksta....onda uzmem da vidim šta drugi kažu - pa vidim da oni podrazumevaju pod slobodom i mnoga ograničenja , koja su iskren da budem više nehuman nego humana......
....onda mi ništa drugo ne preostaje nego da se bunim , koprcam i blebećem - tek da pokažem da nisam umrtvljen , već da sam živ....a kad dokažem drugima i sebi da sam živ , onda mogu da počnem i da se osećam čovekom.......imam blago osećaj , da samo kad se bunim protivu ograničenja i nečovečnosti , da se osećam makar malo čovekom !
 
123loncar;bt302672:
....iskren da budem , ponekad blenem i pitam se pa šta znači taj pojam : sloboda !?.....i ostane bez teksta....onda uzmem da vidim šta drugi kažu - pa vidim da oni podrazumevaju pod slobodom i mnoga ograničenja , koja su iskren da budem više nehuman nego humana......
....onda mi ništa drugo ne preostaje nego da se bunim , koprcam i blebećem - tek da pokažem da nisam umrtvljen , već da sam živ....a kad dokažem drugima i sebi da sam živ , onda mogu da počnem i da se osećam čovekom.......imam blago osećaj , da samo kad se bunim protivu ograničenja i nečovečnosti , da se osećam makar malo čovekom !
Kako da te lišim te iluzije kad ne možeš bez nje :dash:...slobode nema breeee...nigde;):lol:..nikad je nije ni bilo niti će:cool::lol:
 

Back
Top