Darvinizam ili kreacionizam - više je pilitičko nego naučno pitanje !

Vreme je da porazmislimo po pitanju od koga smo , odkud smo i zašto smo !

Meni je ovo pitanje , koje je sad goruće , vazda bilo političko ! Naime , darvinizam kaže da smo od majmuna , jer smo se odmetnuli sa drveta , pa se sad više majmunišemo nego što čovečujemo po tlu - zemlji . Oću reći , sad smo kao neka čovekolika životinja .
Ako smo nastali darvinizmom , mislim po toj tezi , onda nismo odgovorni za svoje postupke , kao što i nisu odgovorne životinje , bilo koje ; ma koliko bili čovekoliki . A da se ta neodgovornost ustoličila , dokaz su političari , vladari , njihova elita i finansijeri - mislim na one koji finansiraju ove iz mraka !
Ako smo pak inteligentna tvorevina u sopstvenoj vrsti , onda smo odgovorni za svako svoje činjenje i nečinjenje - pa nema oslobađajućih i zastarevajućih slučajeva !
Onda , mislim da sva sirotinja raja , od koje je digao i bog ruke , treba da stane uz ove koji tvrde da smo nastali intelegentnom kreacijom - pa kao takvi uvek smo odgovorni za činjenje i nečinjenje !

"Fosili zajedničkog pretka majmuna i čoveka nisu pronađeni"

- See more at: http://www.danas.rs/dijalog.46.html...eka+nisu+pronađeni"#sthash.9Sa5zcOF.dpuf
 
giphy.gif
 
Ako smo kreirani, tek onda nismo odgovorni jer nas je kreator stvorio neodgovornim. Mogao je bolje da se potrudi da nam usadi osećanje odgovornosti. Ako smo neodgovorni zbor uticaja đavola, opet je kreator odgovoran što mu je dopustio da utiče, a mogao je da ga spreči. A ako smo produkt prirodnih procesa, znači da moramo sami da razvijamo odgovorno ponašanje. A priča o nedostajućim karikama je već izanđala...
 

Back
Top