Footloose

Mojem mlađem sinu abnormalno smrde noge. Tako male nožice a tako pogane da se iz njih širi smrad koji je moguće vidjeti. Nešto poput jare, kada po ljeti sunce užeže asfalt pa se iznad njega krivi slika, takvo djelovanje imaju noge mog djeteta kada skine čarape. Jednom sam neoprezno ušao u njegovu sobu, ugledao čarape nasred sobe i njegove bose noge na krevetu a nakon toga mi je sjećanje zamagljeno, djeca su me dugo morala buditi mirišljavim solima i amonijakom. Mali je jednom skinuo patike, kunem se, vidio sam da je mona Liza na slici zaplakala. Često padne napon, ponekad samo zatrepere, a ponekad i pregori žarulja. Morao sam instalirati posebne žarulje kakve koriste u nuklearkama. Jednom je skinuo patike pored akvarija, ribice su zabijale glavu u šljunak a drugo jutro pronašao sam ih par kako beživotno plutaju po površini. Drugom je prilikom mali ostavio čarape pored zdjele voća, svo je voće do jutra istrulilo, čak ni muhe nisu preživjele. No najgora scena odvila se kada smo izbivali iz kuće tjedan dana, mali je ostavio čarape nasred sobe, smrad se akumulirao pa je to onesvijestilo provalnika koji je neoprezno ušao u sobu. Kada smo se vratili, zatekli smo provalnika na podu u zgrčenom položaju. Imao je ukočenu grimasu kao da je patio u najgorim mukama. Opipao sam mu bilo, makar filiforman, još se osjećao puls. Hitna je došla i odvela ga u šok sobu. Otišao sam na informacije:
- Doktore, budite iskreni, hoće li preživjeti ?
- Teško je reći u ovom trenutku, prošao je strahovite muke. Ako i preživi, sigurno će imati posljedica.
Provalnik je preživio, osim hemipareze facijalisa i mucanja, nije pretrpio drugih oštećenja. Par mjeseci kasnije dobio sam plavu kuveru od provalnikovog odvjetnika: ovaj nas tuži zbog nanesenih mu trauma. Morati ćemo platiti odštetu provalniku. Od tada sam na ulazu u stan instalirao dezinfekcijsko – dezodoracijsku barijeru.
 

Back
Top