Da self-killa

Podsjeća me na samoubojicu iz Alan Forda – promašeni slučaj. Toliko promašen da se nije kadar niti ubiti. Ne znam dali ima većeg životnog promašaja od toga da se pokušaš samoubiti pa ne uspiješ ? Rekao bih da je to bullshit, onaj koji se zaista misli ubiti, taj to i napravi. Ovi koji ne uspiju, njih bi trebalo ubiti i zbog toga nitko nebi trebao odgovarati. Čovjek je popio neke tablete ali se onda ispovraćao, sažalio sam se pa ga ugušio jastukom. Policija je došla na uviđaj:
- Gospodine, vi ste ubili tog čovjeka ?
- Ne-e, sam se ubio.
- Ali ugušen je jastukom ?
- Hja, morao sam mu pomoći kad sam nije uspio. Nije, znate, bio sposoban nizašto.
- Aha, pa onda dobro.
Još su mi gore one samoubojice koji satima neodlučno stoje na vrhu zgrade. Dolje se okupilo mnoštvo, šiptari su organizirali prodaju kokica i kikirikija znatiželjnoj svjetini. Netko od nazočnih je donio par dvoguza pive. Šuška se i o roštilju. Sve su oči uprte u vis. Samoubojica se evo već četvrti sat nećka.
- Daj skoči više, moram doma na ručak – začulo se negdje iz pravca policije i vatrogasaca.
U cijeloj toj priči najviše mi je žao ljudi koji zbog promašenog slučaja moraju ispaštati. Vatrogasac Janko danas ima rođendan, žena mu je preko vajbera poslala golišavu sliku u krajnje izazovnoj pozi. A samoubojica nikako da se baci. Janko se odlučio popeti na vrh zgrade, pričao je dovoljno da se zbliži sa samoubojicom a kad ga je ovaj pustio da mu se približi, gurnuo ga je. Samoubojica se u letu dere: perilica dulje živi uz Calgoooooooon. Pazi koja reklama ! Bar neka korist od njega, familija će dobiti dobru lovu.
 

Back
Top