Mirno spavaj anđele

Prijatelju moj.
Sačuvat ću te.
Ne brini.
Slobodno idi.
Nije ovaj tren tako kratak.
Nije vrijeme za sumnju.
Budi mi dobar.
Išli smo jednom sami.
Sve si mi rekao.
U meni je sto vulkana.
Spalila bih svu logiku svijeta,
samo da se još malo igramo.
A to se ne može.
Prijatelju moj.
Budi spokojan.
Odbranit ću te ja.
Zamrznut ću osmijehe za neka bolja vremena.
Ti samo idi.
Budi siguran i nasmijan,
a ja ću voljeti ovu suzu,
koju nikada nisi htio.
Sada si na nekom ljepšem mjestu.
Mjestu bez boli.
Mirno spavaj anđele moj dobri.
 
Smrt je spasenje za kukavice.Zivot je dar od Boga,ili Prirode svejedno.Zivot uvek pobedjuje smrt.Onaj ko prizeljkuje svoju smrt,nije svestan
koliko je zivot lep,i koliko je dragocen.I u samoj poeziji,samo kukavice prizivaju smrt,kao "oslobodjenje" od zivotnih teskoca.Samo slavljenje
smrti,cak i kroz poeziju,to je jedan oblik defetizma,koji nije pozeljan.
 
Lord Gledston;bt301729:
Smrt je spasenje za kukavice.Zivot je dar od Boga,ili Prirode svejedno.Zivot uvek pobedjuje smrt.Onaj ko prizeljkuje svoju smrt,nije svestan
koliko je zivot lep,i koliko je dragocen.I u samoj poeziji,samo kukavice prizivaju smrt,kao "oslobodjenje" od zivotnih teskoca.Samo slavljenje
smrti,cak i kroz poeziju,to je jedan oblik defetizma,koji nije pozeljan.
Hrabri Don Huan se dugo borio sa idejom o smrti i njenim prihvatanjem....sve dok je se nije prestao plašiti i dok ona nije zauvek sela na njegovo desno rame....Tek tada je imao lep i dragocen život, poštovan i čaroban, upotpunjen jedinom dragocenom istinom nama dostupnom, istinom o našoj konačnosti...Shvatanje i prihvatanje sopstvene konačnosti treba da posluži najlepšoj svrsi, a to je rad na ulepšavanju, na kvalitetu, dubokom razumevanju i poštovanju i kreaciji sopstvenog života... Takvo shvatanje i ponašanje je hrabrost najvišeg ranga i smisla....
 

Back
Top