predizborni

Delim tekst svog prijatelja Đorđa:

Juce mi prijateljica iskazala nedoumicu da li da glasa za Gosp. Jankovica , ili Belog. Moj zakljucak i preporuka po tom pitanju:
Tvoja zelja da glas das Jankovicu potice iz miljea u kom si i iz kog je Jankovic i jezika kojim se Jankvoc obraca glasacima. To je jedan pristojan intelektualac, osvescen, racionalan i sabran. Medjutim on nema nikakvog uticaja, jer ce svoju harizmu deliti sa gardom starih vampira i izandjalih opozicionara. Drugo on je globalno neoliberal (zlo zla), tj. njegova sfera pozitivnog uticaja koja je prepoznatljiva je strogo lokalizovana,
Stoga zelja da glasas za Jankovica nije cinjenica o coveku koji ce promeniti sistem, vec izraz tvog licnog sentimenta prema svemu pristojnom, kulturnom i kompetentnom , kao pandan svemu ovomo sto sad imamo trenutno u politickom sistemu.
Ali licni sentiment je stvar licnog namirivanje svog ega, superega, milosrdja, filantropije, mizogenije il stagod. On nema veze sa sirim drustvenim kontekstom, a izbori su upravo pitanje sireg drustvenog konteksta. Licni sentiment je ko sto rece Rambo Amadeus sloboda da umesto Rialiti showa na TV poslusas Rahmanjinova klavirski koncert ako zelis. To je samo licna odluka.
Beli sa druge strane ima socijalni potencijal. Gledao sam njegov intervju. Deluje kao covek koji je politicki nepismen, ali vrlo svesno izbegava da daje politicke odgovore i ocene i stalno vraca slusaoca na prvu tacku koja je otprilike - sistem je davno obesmisljen, ne simulirajte njegovu smislenost vasim licnim stavom, jer sistem vas licni stav i ne zanima, osim da zivi svoj zivot i da vi i dalje verujete da sistem oblikuju gomile licnih stavova ljudi. Druga kolateralna stvar licnom sentimentu je da svaki covek ima neki svoj licni sentiment, te zbir svih licnih sentimenata, iako najvernijih njihovim `nosiocima` ne tvori nikakav strateski socijalni princip ekstrapolaran u neku sintezu na nivou drzave (barem ne u kontekstu i `mogucnostima` ovog sistema).
Preletacevic je prorok propasti sistema. Dati njemu glas znaci priznati sebi da vise nema smisla iznova i iznova ulagati svoj razum, emocije, nade i zelje u trenutni politicki sistem koji se zove predstavnicka demokratija, jer je rezultat neopozivo sve vise isti. I zbilja kako vreme tece, medju politicarima se uocavaju sve manje razlike. IZ velikih imena stasava nova generacija malih sivih likova, stenica, uholaza i poguznih sendvicara.
Sa tim otreznjenjem i dobrom podrskom, stvaraju se stvarni uslovi za neki realni prevrat drustveni.
Neko je dobro primetio, dve velike promene koje smo imali 1990. su dosle zbog pada berlinskog zida (nasilan dogadjaj na ulici) 2000. veliki preokret (ne ulazim u kvalitet), opet je dosao na ulici. Preletacevic je put ka preokretu u buducnosti. Njegova pojava je socijalno relevantna.
Zanemarite vlastiti sentiment, on je bitan samo vama i Bogu.

 
Ljudi glasaju za autoritet.
Postoji autoritet sile, autoritet moci, autoritet znanja, nasledjen autoritet, autoritet tradicije, autoritet diplome, autoritet sile iza fantomki.
http://old.kontra-punkt.info/print.php?sid=549
I postoji otpor autoritetu.
Taj otpor mora srusiti sam sebe kada postane autoritet.
https://damiravdic.bandcamp.com/album/manjina
kapitalizam macht frei
naša građanska dužnost je da ne učinimo ništa
da ne prakticiramo takozvanu građansku neposlušnost
da ne izađemo na ulice na demonstracije na pištanje
da se ne bavimo aktivizmom i angažiranom umjetošću
takozvanom
tim kapitalističkim otrovima
kojima smo toliko zatrovani
da ne vidimo da su oni bedem odbrane sistema
koji nas je izdresirao
da činimo sve kako bi sve ostalo isto
može li se izvan dresure
možemo li bez ogrlice
kapitalizam macht frei
naša građanska dužnost je da ne učinimo ništa
da ne platimo dileru za ganđu takozvanu vutru
za početak jedne solidne revolucije
potrebna je samo jedna saksija
u koju će te posaditi dragu vam sjemenku
i uzgojiti je s ljubavlju
i prestati podržavati kriminal i korupciju
i pokazati bar malo neposlušnosti
nelegalnoj tvorevini zvanoj država
koja je ništa drugo
do sprega političke i organizovane mafije
jesam li spreman za istinske promjene
ili još uvijek imam puno toga za izgubiti
naša građanska dužnost je da ne učinimo ništa
da ne platimo porez struju vodu plin
šta bi se desilo kada bi to učinilo pedeset hiljada ljudi
mogu li oduzeti imovinu
i izbaciti na ulicu pedeset hiljada ljudi
naravno da mogu
mogu ih i pobiti
to nije nikakav problem
šta bi učinile njihove komšije susjedi
da li bi ustali da ih zaštite
ili bi rekli
ko vas **** i mi plačamo
šta bi se desilo
 
Poslednja izmena:
hakim bej;bt301426:
Ljudi glasaju za autoritet.
Postoji autoritet sile, autoritet moci, autoritet znanja, nasledjen autoritet, autoritet tradicije, autoritet diplome, autoritet sile iza fantomki.
http://old.kontra-punkt.info/print.php?sid=549
I postoji otpor autoritetu.
Taj otpor mora srusiti sam sebe kada postane autoritet.
https://damiravdic.bandcamp.com/album/manjina
kapitalizam macht frei
naša građanska dužnost je da ne učinimo ništa
da ne prakticiramo takozvanu građansku neposlušnost
da ne izađemo na ulice na demonstracije na pištanje
da se ne bavimo aktivizmom i angažiranom umjetošću
takozvanom
tim kapitalističkim otrovima
kojima smo toliko zatrovani
da ne vidimo da su oni bedem odbrane sistema
koji nas je izdresirao
da činimo sve kako bi sve ostalo isto
može li se izvan dresure
možemo li bez ogrlice
kapitalizam macht frei
naša građanska dužnost je da ne učinimo ništa
da ne platimo dileru za ganđu takozvanu vutru
za početak jedne solidne revolucije
potrebna je samo jedna saksija
u koju će te posaditi dragu vam sjemenku
i uzgojiti je s ljubavlju
i prestati podržavati kriminal i korupciju
i pokazati bar malo neposlušnosti
nelegalnoj tvorevini zvanoj država
koja je ništa drugo
do sprega političke i organizovane mafije
jesam li spreman za istinske promjene
ili još uvijek imam puno toga za izgubiti
naša građanska dužnost je da ne učinimo ništa
da ne platimo porez struju vodu plin
šta bi se desilo kada bi to učinilo pedeset hiljada ljudi
mogu li oduzeti imovinu
i izbaciti na ulicu pedeset hiljada ljudi
naravno da mogu
mogu ih i pobiti
to nije nikakav problem
šta bi učinile njihove komšije susjedi
da li bi ustali da ih zaštite
ili bi rekli
ko vas **** i mi plačamo
šta bi se desilo
Au brate :klap: :ok:
 
hakim bej;bt301426:
...
šta bi se desilo
Odličan je Damir.

Šta ti kažeš, Hakime, za Belog, ili ne izlaziti?
Meni je koncept zanimljiv - zanimljivo mi je da gledam one koji su godinama unazad glasali za one koji kradu i kupuju diplome, koji su ih svojom poslušnošću i svojim glasovima dovodili na vlast, kako se zgražavaju kad čuju malog kako priča da će krasti i da je kupio diplomu.

Zanimljivo bi mi bilo i da vidim reakcije "opozicije" ukoliko bi mali prošao sa Sauronom u drugi krug - da li bi, kao sistemci, glasali za malog, koji ruši sistem, ili za vučića, braneći sistem? Ja sam sklona da verujem da bi njihovi glasovi otišli gospodaru.
 
Anonymous man;bt301425:
Podrska Belom bi bio jasan znak da se narod budi
AVE Beli!
Buđenje naroda je izlizana fraza.

Onaj narod koji je do sada dosledno izlazio na izbore svakako se neće probuditi, osim u slučaju da Beli možda pobedi.
Beli ne dobija glasovima probuđenog naroda, mali, ako dobije, dobija glasovima dosadašnjih neglasača.
 
sanja*;bt301431:
Buđenje naroda je izlizana fraza.

Onaj narod koji je do sada dosledno izlazio na izbore svakako se neće probuditi, osim u slučaju da Beli možda pobedi.
Beli ne dobija glasovima probuđenog naroda, mali, ako dobije, dobija glasovima dosadašnjih neglasača.
Ako dobije, dobija glasovima dosadasnjih neglasaca,ali takodje i glasovima mladih koje je uspeo za kratko vreme da pokrene
Licno,u mojem krugu svi koje znam a koji su mojih godina ili stariji ce glasati za Belog.
Medjutim, vecina starijih gradjana ne shvataju ono sto Beli radi
Moji roditelji ga nazivaju cirkuzantom,a kada sam ih pitao da li posle Tome postoji neko ko je veci cirkuzant,cutali su.
Jos jedan problem je to sto je Beli manje zastupljen na TV,sa koga se na zalost vecina starijih i informise
 
sanja*;bt301430:
Odličan je Damir.

Šta ti kažeš, Hakime, za Belog, ili ne izlaziti?
Meni je koncept zanimljiv - zanimljivo mi je da gledam one koji su godinama unazad glasali za one koji kradu i kupuju diplome, koji su ih svojom poslušnošću i svojim glasovima dovodili na vlast, kako se zgražavaju kad čuju malog kako priča da će krasti i da je kupio diplomu.

Zanimljivo bi mi bilo i da vidim reakcije "opozicije" ukoliko bi mali prošao sa Sauronom u drugi krug - da li bi, kao sistemci, glasali za malog, koji ruši sistem, ili za vučića, braneći sistem? Ja sam sklona da verujem da bi njihovi glasovi otišli gospodaru.
Nisam bio za Belog do danas. Danas ga je Vucic ostro napao, valjda procenjuje da bi Belog percin sprecio da stavi fantomku.
Fantomka ruznim licima koja su na vlasti lepo stoji, iako ne sakriva ocnjake.

Ja ne verujem u glasanje, listice, brojanje, demokratiju. Mislim da tako nesto ne postoji u Srbiji.
Pitanje je da li igde postoji.
Zna se posle cega se hvatamo za papir.
Verujem da ce strani ambasador samo doneti odstampane rezultate koje ce izborna komisija pred kamerama procitati.
I to je to. On ce biti "elektor".
Pravo je pitanje sta taj ambasador zeli da bude procitano.
Jasno je da "taj" ambasador zeli slabu i dezintegrisanu Srbiju, slabu drzavu podeljenu unutrasnjim konfliktima
To moze uraditi tako sto ce proglasiti Seselja za predsednika. Potrebno je par dobrih tv duela koji ce naizgled prevrnuti javno mnjenje.
Da podsetim, vojvodi jos nije zavrseno sudjenje, nije ni osudjen ni oslobodjen za ratne zlocine.
Ako ga proglase za predsednika, a odmah zatim osude za ratne zlocine, tada ce Srbija pretrpeti veliku politicku stetu.
Premijer ce onda imati zakonsku obavezu da uhapsi predsednika i vezanog sprovede u Hag. Tada pocinje nestabilnost kojom je lako upravljati canvas medijima. A mediji u Srbiji su i na papiru vlasnistvo generala Davida Petreusa, direktora CIA-e.
Tada ce pomenuti ambasador zadovoljno trljati ruke. Lesinar ko lesinar.
Tek posle cirkusa ce pokusati da iskoristi Belog, nudeci "neutralnu" alternativu.

A vi biste da glasate za precicu? :think:
 
Poslednja izmena:
hakime, nema promene sistema do ignorisanja sistema.

ne treba izlaziti na izbore sve dok ne vidimo naseg predstavnika u skupstini

i dok ne vidimo naseg predsednika za kandidata.

svi stranacki predstavnici nisu narodni nego oligarhijski, koja je svakako za neke strane interese organizovana.
 
Tako je. Njih nisam predlozio ja, nego svakoga shef neke stranke ili sluzbenik ambasade.
Glasacu za onoga koga ja predlozim.
Dao sam potpis Fajgelju i zato bio spreman da za njega glasam. Na zalost, u manjini sam na ovim izborima. Ali sam puno naucio. Naucio sam da ljudi imaju snagu.
Dobra ideja ne moze da nestane, jednom kada nastane nastavlja da raste.
 
Бели доноси хаос у лажни ред; мрси конце којима се вуку марионете; збуњује лажове, јер лаже отворено, и порази истином кад нас навикне на лаж.
Неконтролисан, неупотребљив и неповерљив- баш оно, на шта систем контроле нема одговор.
Опасан по владаре из сенке, јер осветљава тамо, где они желе мрак.
За почетак- таман оно што је потребно.
 
Beli nema šanse, ali je već učinio mnogo, povećaće izlaznost mladih,
i sprečiti svakog krelca da dobije uobičajenih 11o% :)
Neću čekati da na listi izađe moj kandidat, jer se to neće nikad desiti.
Neču čekati ni da propadnu svi ideali, šta bih bez njih?
Kako da dobra ideja poraste, ako ja ne učinim ništa?
I zato ću učiniti jedino što ja mogu - zaokružiću nekog pristojnog, pa kako ispadne.
Sve drugo ne zavisi od mene, sve dok mi se ne smuči, a onda ćemo
već videti.
I iako je iz svake semenke uvek nicao samo korov, to me neće sprečiti da i dalje sadim,
dok dišem. :)
 
Poslednja izmena:
Korov nije hrana, ali je lek. U sebi nosi seme protesta, bunta, neprihvatanja zla. Raste i na nemogucim mestima. I cveta, prkosno, vecno.
Lepo.
Korov nikada nije neciji, uvek je svoj. Po tome ga prepoznajemo.
Glasam za korov. Neka cveta.
 
Poslednja izmena:
Nacionaliste razlikujem mna one sto vole i one sto mrze.
Sa prvima nemam nikakav problem.
Ako se ubraja u prve, moze biti kineski nacionalista, dobice moj glas.
Fajgelj je svojim imenom i samom pojavom obesmislio one "ultra".
Sa druge strane AV je svapskoarapski ultranaci.
 
Ja ne vidim bitnu razliku između AV i Fajgelja osim što je ovaj prvi okusio nešto više vlasti (a drugi se ponašao jednako kao prvi dok je bio na vlasti tu gde je bio na vlasti)
 
Jednom davno, čitao sam priču (mislim da je Borhesova, ne znam joj ime) u kojoj je nekim čudom prestalo svako oglašavanje, informisanje, nije bilo javne reči, nije bilo nikakvog sredstva javnog informisanja, nisu ni pošte nosile poruke, pa je i reč političara izostala. Uporedo sa gašenjem informacija, gasila se i mogućnost glasanja, pa ni mogućnosti vladavine pojedinih grupa nad narodima. Svet se bazirao na radu i ekonomiji i sve je funkcionisalo u najboljem redu.
Ta priča je prva, originalna zamisao o besmislu političkih tela i meni se ona učinila tako ubedljivom u svojim porukama. Ideologije kojima političari uspevaju da vladaju masama jedino su njihovo oružje i kad se one ne čuju, nema ratova, nema nacionalizma, nema strahova i pritisaka, a pogotovo nema mogućnosti da vladajući slojevi kradu.

Ta priča je meni bila više u domenu naučne fantastike, međutim, sa pojavom ove grupe ljudi u taboru Ljubiše Belog, imamo prvi put na sceni svetske istorije jasnu sliku da su politika i njene ideologije najveće zlo kojeg se moramo što pre otarasiti. Do otrežnjenja ljudi treba da dođe na globalnom nivou i očekujem da će ovakvi performansi pokreta Sarmu Probo Nisi zaživeti na svim meridijanima gde se politika stavlja iznad ekonomije i pristojnog života običnih ljudi. Jednostavno, lažne, a štetne autoritete treba ismevati i gađati go.mni,, da prosti vaše belo lice na izrazu.
 

Back
Top