Moambo tekete - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Urbani Rambo

Moambo tekete

Oceni ovaj blog
Sjedila je u separeu, tražeći nešto po torbici. Kosa joj je raspušteno padala preko ramena, otkrivajući jantarno crvene obraze a nebesko plava cicana majica skrivala je nježnu put njezinih breskvastih dojki. Ugledavši me, ustala je iz separea, okrenula se prema meni i raširila ruke dovoljno da može ponijeti odojka. Prišao sam te je zagrlio nakon kraće travestije francuskog naklona. Nisam osjećao njezin zagrljaj, njezina je ljubav odavno pripadala drugome. Bijaše u njoj nešto drveno i onanističko, kao da je otputovala na mjesto gdje ništa više nije važno. Pričao sam joj o svom životu a ona je šutjela, tupo proučavajući prazninu. Pričao sam joj o ljubavima, o milovanjima, o skrivenim mjestima gdje pronalazim utočište, o žuboru potoka u rujansko povečerje. Gledala me kao što gleda svakog drugog čovjeka, sklonog svim strahovima, kukavičlucima i jadima. Odjednom je progovorila, bujica njezinih riječi ispunila je prostor mirisom mošusa. Pričala mi je o čovjeku kojeg voli. Nisam upamtio ime koje je zvučalo poput nadomjestka za maslac ili benzin, ali upamtio sam njezinu ljepotu, gotovo zaigranu drskost prirode u tijelu proračunatom na milimetar da djeluje kao pupoljak a jamči cvijet. Nije niti jednom ponudila lažni zametak radosti, nesmiljeno je govorila o velikoj ljubavi kojom je prožeta. U njezinim mišje sivim očima naša je nekadašnja ljubav bila odbačena kao dosadna večer u gostima, kao izlet na kišni dan, kao kora osušenog blata prilijepljena na njezinu mladost. Pričala je mašući rukama, pokazujući nevidljivim teniskim reketom prema istoku. Osjećao sam katarzičan grč duševnog podriga, i nešto poput slobode. Prestao sam biti progonjeni i progonitelj, prestao sam biti užurban i umoran. Sa ruba teoretskog ponora napokon sam doveden na liticu saznanja. Sve projekcije mračne komore mog uma raspršile su se. Uzaludno sam tražio savršenstvo izvan sebe.

Pošalji "Moambo tekete" na Facebook Pošalji "Moambo tekete" na Google Pošalji "Moambo tekete" na My Yahoo! Pošalji "Moambo tekete" na Live Pošalji "Moambo tekete" na MySpace Pošalji "Moambo tekete" na Twitter Pošalji "Moambo tekete" na Digg Pošalji "Moambo tekete" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano