Srbija raj na zemlji

6Edx9dU.png





Kažu neki ljudi, koji su obišli svet uzduž i popreko,
da je Srbija jedina zemlja na zemaljskoj kugli u kojoj
ljudi cene svoje vreme. Pitam kako?

Gledali kažu, kad su bili kod nas u službi i nisu mogli čudom
da se načude kad su videli da neki po čitav dan sede u kafani,
piju kafu i razmišljaju. Dive nam se jer toga u svetu nigde nema.

Ja potvrđujem da je to živa istina. Evo, ja ne mogu da krenem
ništa da radim dok ne svratim kod Milutina u kafanče da prelistam
novine, popijem kafu i jedno šiše mučenice.Mora krv da mi proradi,
nego kako.

I nije mi jasno što se to njih tiče.

 
Poslednja izmena:
Kažu tako jer znaju da je drugi element standarda slobodno vreme a toga kod nas ima u izobilju.Još ko pored toga ima i ono prvo,lovu,a i to kod nas nije retko,onda me ne čudi što nam zavide kad dodju i sve to vide :lol:
 
Mislim da to kaze samo onaj ko nikada nije mrdnuo iz Srbije :cool:
Postoje mnogo opustenije drzave, sto se tice navedenog u blogu, i mnogo opusteniji ljudi. Posetite neke tropske drzave, i bice vam jasno.
A cak i na "trulom zapadu" se ima identicno vremena kao i u Srbiji, samo sto se ljudi na tom zapadu pomame, jer imaju mogucnost da zarade lepo, pa rade i po dva-tri posla, i prekovremeno, i tri tacke...pa zato kukaju da nemaju vremena, ali to je sve stvar sopstvenog izbora.
 
Ellena01;bt300659:
Pa nekako se mora objasniti sva ova netrpeljivost prema nama...a u nedostatku boljih argumenata, tko ne bih prihvatio i ovaj? :lol: Istina ionako ima dva lica...
Uostalom, nebeski narod živi u raju na zemlji...ima logike, zar ne? ;)

Mrze nas jer smo po njihovim pojmovima ponosni bez razloga.
Zar isto ne mozemo da mislimo i mi o njima? :)
 
frederikrr;bt300666:
Mislim da to kaze samo onaj ko nikada nije mrdnuo iz Srbije :cool:
Postoje mnogo opustenije drzave, sto se tice navedenog u blogu, i mnogo opusteniji ljudi. Posetite neke tropske drzave, i bice vam jasno.
A cak i na "trulom zapadu" se ima identicno vremena kao i u Srbiji, samo sto se ljudi na tom zapadu pomame, jer imaju mogucnost da zarade lepo, pa rade i po dva-tri posla, i prekovremeno, i tri tacke...pa zato kukaju da nemaju vremena, ali to je sve stvar sopstvenog izbora.

Mogu da prihvatim ovo za tropske zemlje.Velike vrucine pa ljudi beze u hladovinu.
Ovo drugo ne pije vodu.Da im cvetaju med i mleko ne bi radili po dva posla. :)
 
Rade jer su alavi, veruj mi, zivim na zapadu. Rade jer zele da zive "americki san", kuce od 100m2 po osobi, svako svoj auto (plus jedan rezervni), plus milion sitnica.
Za svaki normalan zivot, neopterecen prestizom i medjusobnim takmicenjem, dovoljan je jedan posao od 8 sati dnevno, i da apsolutno nista ne fali.
I sa minimumom stresa. Ko zna da zivi, taj zna da zivi....sve je individualno :cool:
 
frederikrr;bt300671:
Rade jer su alavi, veruj mi, zivim na zapadu. Rade jer zele da zive "americki san", kuce od 100m2 po osobi, svako svoj auto (plus jedan rezervni), plus milion sitnica.
Za svaki normalan zivot, neopterecen prestizom i medjusobnim takmicenjem, dovoljan je jedan posao od 8 sati dnevno, i da apsolutno nista ne fali.
I sa minimumom stresa. Ko zna da zivi, taj zna da zivi....sve je individualno :cool:

Ko ne zeli kucu od 100m2. To je san vecine ljudi a radili bi i mi bar jedan poso pa i dva,:):)al' dzaba kad su srecnici oni koji rade bilo sta. Ti vise volis iznajmljen stan ili garsonjeru? :)
 

Back
Top